ITF Bukareszt: Sakowicz za burtą

Joanna Sakowicz już w pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem z cyklu ITF rozgrywanym na ziemnych kortach w Bukareszcie (z pulą nagród 50 tys. dol.). Kilka dni temu Polka odpadła w ćwierćfinale innego bukareszteńskiego ITF-u.

Wiktor Miler

Poprzedni turniej w stolicy Rumunii miał być tylko treningiem i sprawdzianem przed tym "50-tysięcznikiem". Sakowicz przegrała wtedy z 17-letnią Rumunką Simoną Halep. W poniedziałek jej rywalką była sklasyfikowana na 215. miejscu Australijka Christina Wheeler.

Niestety były to za wysokie progi dla naszej reprezentantki, która w światowym rankingu zajmuje 341. pozycję. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a o jego zwycięstwie decydował tie-break. Na swoją korzyść rozstrzygnęła go tenisistka z antypodów. W drugim secie "Sako", jak mówią na nią fani, nie była niestety już w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrała tego seta do dwóch, a całe spotkanie 7:6, 6:2.