WTA Miami: Ciężka przeprawa Venus

Venus Williams (WTA 5) pokonała w IV rundzie turnieju WTA w Miami Danielę Hantuchovą (WTA 25) 1:6, 7:5. 6:4. W ćwierćfinale we wtorek Venus zagra z Agnieszką Radwańską, rywalką dla niej niezwykle komfortową.

Michał Świtaj

O zwycięstwie starszej z sióstr Williams w trwającym 2 godziny i 18 minut pojedynku w dużym stopniu zadecydował procent wygranych piłek po pierwszym serwisie (73 do 52 dla Venus). Amerykanka zanotowała także pięć asów przy jednym Hantuchovej. Przez długi czas jednak nie zapowiadało się na wygraną numeru pięć na świecie. Słowaczka prowadziła 6:1, 2:0, ale wtedy do głosu doszła Amerykanka i choć Hantuchová ciągle stawiała opór, to w drugiej partii ostatecznie lepsza była Venus. Ta przyznała, że rywalka zaskoczyła ją dobrą grą. - Nie widziałam jej grającej tak dobrze od dłuższego czasu. Myślę, że realizowała świetnie swój plan. Ja natomiast miałam problemy, żeby znaleźć formę. W dni takie jak ten, po prostu trzeba jakoś poszukać wygranego punktu.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg. Walka toczyła się gem za gem a kluczowy dla losów całego spotkania okazał się dziewiąty gem, kiedy przy stanie po cztery Daniela straciła swój serwis. Dla świetnie serwującej w trzecim secie Vee, przewaga ta była wystarczająca i pozwoliła jej na pewne zakończenie spotkania własnym gemem serwisowym. - Oczywiście chciałabym wygrać bardziej przekonywająco, ale liczy się awans, a ja zawsze czuje się bardziej pewna, gdy wygrywam takie spotkania jak to.

Wyniki i program na poniedziałek

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)