ATP Monte Carlo: Kubot z Marachem odpadli w ćwierćfinale

Łukasz Kubot w duecie z Olivierem Marachem odpadli w ćwierćfinale turnieju deblowego ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo z Wesleyem Moodiem i Dickiem Normanem. Tenisiści z RPA i Belgii wygrali w piątek 2:6, 6:4, 10-4.

Michał Świtaj

Pierwsza partia to dominacja Łukasza z Olivierem: postarali się o dwa przełamania, nie dając rywalom wielu szans. Gorzej poszło w drugim secie, kiedy przy 4:5 Kubot z Marachem mieli trzy break pointy aby wyrównać stan. Moodie z Normanem zdołali wyjść z opresji i doprowadzić do trzeciego seta.

Trzecia partia, czyli super tie break, zaczął się od gry punkt za punkt. Pierwszy presji nie wytrzymał Kubot, którzy przy stanie 3-4 oddał obydwa swoje serwisy (w tym jeden przez podwójny błąd serwisowy). Na pogoń było już za późno i finaliści French Open z zeszłego roku mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Monte-Carlo Rolex Masters 2010, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2227,5 tys. dol.
piątek, 16 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Wesley Moodie (RPA, 4) / Dick Norman (Belgia, 4) - Łukasz Kubot (Polska, 6) / Olivier Marach (Austria, 6) 2:6, 6:4, 10-4