WTA Rzym: Serbska gwiazda wygrywa finał

Jelena Jankovic wygrała turniej WTA w Rzymie (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Serbka w finale pokonała rewelację imprezy - Alize Cornet z Francji. To jej szósty tytuł w karierze, ale pierwszy w tym sezonie.

Jarosław Kowal

Rewelacyjna Cornet (34. WTA), która do turnieju głównego przedzierała się przez eliminacje, uległa Jankovic 6:2, 6:2 po godzinie i dwudziestu trzech minutach gry. 18-letnia Francuzka i tak odniosła największy sukces w karierze. Nie dość, że zagrała w pierwszym finale tak mocno obsadzonego turnieju, to jeszcze udało jej się pokonać takie sławy jak Swietłana Kuzniecowa czy Anna Czakwetadze.

Natomiast zwycięskiej Serbce po raz pierwszy w karierze udało się obronić wywalczony przed rokiem tytuł. W poprzedniej edycji zawodów w finale, także w dwóch setach, rozprawiła się z Rosjanką Kuzniecową.

Za zwycięstwo Jankovic zainkasuje niespełna 197 tys. dolarów, a także dopisze do rankingu aż 430 punktów. Pokonana Cornet zgarnie prawie 100 tys. dolarów oraz 300 rankingowych oczek.

Wynik finału:

Jelena Jankovic (Serbia, 4) - Alizé Cornet (Francja) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)