WTA Strasburg: Zwycięstwa rozstawionych

Zarówno Anabel Medina Garrigues jak i Ai Sugiyama, które w turnieju Internationaux de Strasbourg (z pulą nagród 175 tys. dol.) rozstawione zostały kolejno z numerami 6 i 7, po dość trudnych meczach, awansowały do drugiej rundy.

Mateusz Martyniak

Mimo iż Hiszpance Medinie Garrigues wystarczyły dwa sety, by pokonać Klarę Zakopalovą z Czech, musiała na korcie spędzić prawie dwie godziny. Czeszka dzielnie stawiała opór tenisistce z Walencji, w rezultacie czego do rozstrzygnięcie pierwszego seta potrzebny był tie-break, w którym zawodniczka z Pragi ugrała tylko 3 punkty. Druga odsłona zakończyła się po dwunastu gemach (7:5).

Japonka, która najlepsza lata swojej kariery ma już chyba za sobą, także nie miała łatwo w meczu z Marią Koryttcewą. Co prawda z obu setów zwycięsko wychodziła tenisistka z "kraju kwitnącej wiśni", ale Ukrainka do ostatniej piłki nie przestawała zaciekle walczyć o odwrócenie losów spotkania.

Ponad dwugodzinny mecz rozegrała także inna zawodniczka z rozstawieniem. Flavia Penetta, bo to o niej mowa, w trzech setach okazała się lepsza od grającej z dziką kartą Nathalie Dechy.