ITF Zabrze: Trzech Polaków w ćwierćfinale

Trzech, z siedmiu grających w drugiej rundzie Polaków, awansowało do ćwierćfinału gry pojedynczej turnieju z cyklu ITF w Zabrzu (z pulą nagród 10 tys. dol.). Wyłoniono również finalistów debla.

Wiktor Miler

Czwartek był pierwszym dniem, w którym wszystkie zaplanowane mecze odbyły się bez kłopotów. Mimo że niebo było przez cały dzień zachmurzone, nie padało.

Wszyscy Polacy, którzy wygrali swoje mecze w 2. rundzie uczynili to w trzech setach. Grzegorz Panfil pokonał grającego z dziką kartą Piotra Zielińskiego, Maciej Diłaj wygrał z kwalifikantem Mateuszem Kowalczykiem, a Błażej Koniusz uporał się z Niemcem Kevinem Dedenem, który po czterech gemach 3. seta skreczował.

W następnej rundzie dojdzie do ciekawego pojedynku. Zmierzą się ze sobą Panfil i Koniusz, czyli deblowa para, która zwyciężyła juniorski turniej Australian Open w 2006 roku. Natomiast rywalem Diłaja będzie chilijski kwalifikant Hans Podlipnik-Castillo.

W czwartek rozegrano również półfinały debla. Dwie polskie pary - Błażej Koniusz/Mateusz Kowalczyk i Marek Mrozek/Mateusz Szmigiel - miały za rywali tenisistów z zagranicy. Zwycięsko z pojedynku z obcokrajowcami wyszła tylko ta druga para i jutro w finale zmierzy się ze zwycięzcami drugiego półfinału, czyli z parą chilijską Guillermo Hormazabal/Hans Podlipnik.

Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Piotr Zieliński (Polska, WC) 6:2, 4:6, 6:2

Błażej Koniusz (Polska, 2) - Kenin Deden (Niemcy, Q) 2:6, 7:6(5), 4:0 i krecz Niemca

Wyniki półfinałów debla:

Mateusz Szmigiel/Marek Mrozek (Polska) - Massimo Capone/Adolfo Gomez-Pinter (Włochy/Hiszpania, 4) 7:6(8), 6:3

Guillermo Hormazabal/Hans Podlipnik-Castillo (Chile, 3) - Błażej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) 6:4, 6:4