Puchar Davisa: Hiszpania w ćwierćfinale bez punktu

Triumfatorzy dwóch ostatnich edycji Pucharu Davisa Hiszpanie bez punktu zakończyli mecz ćwierćfinałowy z Francją. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo już w sobotę, ale dzień potem i tak triumfowali w dwóch ostatnich grach singlowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatnią szansą na uniknięcie pogromu był Feliciano López, ale i on nie dał rady Julienowi Benneteau. Hiszpanie po raz pierwszy od 1957 roku przegrali w Pucharze Davisa 0-5. Wtedy drużyna z Półwyspu Iberyjskiego nie zdobyła ani jednego punktu w spotkaniu z Republiką Południowej Afryki.

Almagro miał szansę przedłużyć grę z Simonem o III seta, ale w II partii nie wykorzystał prowadzenia 5:3. W tie breaku obronił trzy piłki meczowe przy stanie 3-6, ale górą i tak był Francuz. W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu reprezentant gospodarzy obronił osiem z dziewięciu break pointów (wszystkie w II secie). W 2006 roku Simon i Almagro grali ze sobą w finale turnieju w Walencji. Lepszy był Hiszpan, który tym samym zdobył swój pierwszy tytuł.

Gdy w sobotę Benneteau i Michaël Llodra pokonali Lópeza i Fernando Verdasco, Hiszpanie stracili szansę na trzeci z rzędu triumf w Pucharze Davisa. Ostatnim krajem, który może się pochwalić takim osiągnięciem są Stany Zjednoczone (1968-1972). Debel zapewnił Francji pierwsze od 1923 roku zwycięstwo nad Hiszpanią. Dla Trójkolorowych, dziewięciokrotnych triumfatorów (po raz ostatni w 2001 roku), będzie to pierwszy półfinał od 2004 roku. W walce o finał musieli wtedy uznać wyższość Hiszpanów.

Puchar Davisa, ćwierćfinał

kort twardy (Resin), Clermont-Ferrand

Gra 1: Gaël Monfils - David Ferrer 7:6(3), 6:2, 4:6, 5:7, 6:4 więcej

Gra 2: Michaël Llodra - Fernando Verdasco 6:7(5), 6:4, 6:3, 7:6(2) więcej

Gra 3: Julien Benneteau / Michaël Llodra - Feliciano López / Fernando Verdasco 6:1, 6:2, 6:7(6), 7:6(5) więcej

Gra 4: Gilles Simon - Nicolás Almagro 7:6(4), 7:6(7)

Gra 5: Julien Benneteau - Feliciano López 7:6(3), 6:4

wynik meczu: Francja wygrała 5-0 z Hiszpanią