WTA Stanford: Radwańska z Szarapową o finał

Maria Szarapowa (WTA 15) będzie nad ranem polskiego czasu (4:30) rywalką Agnieszki Radwańskiej (WTA 11) w półfinale turnieju Bank of the West Classic rozgrywanego na kortach twardych w Stanford. W ćwierćfinale Rosjanka pokonała rodaczkę Jelenę Dementiewą (WTA 6) 6:4, 2:6, 6:3.

Szarapowa wygrała cztery z pięciu dotychczasowych spotkań z Radwańską. Rosjance w odniesieniu zwycięstwa nad Dementiewą nie przeszkodziło popełnienie 15 podwójnych błędów serwisowych i 75 niewymuszonych. Trwające dwie godziny i 48 minut spotkanie obfitowało w długie gemy grane na przewagi, rozegrano w nim w sumie 212 piłek (109 padło łupem Szarapowej). Dementiewa popełniła osiem podwójnych błędów, ale ostatni w najgorszym możliwym momencie, bo przy break poincie, który dał Szarapowej prowadzenie 5:3 w III secie. Była liderka światowego rankingu odniosła dziewiąte zwycięstwo w 12. spotkaniu z Dementiewą, a dopiero trzeci raz o wyniku decydował III set.

Najwyżej rozstawiona Samantha Stosur (WTA 5) przegrywała w III secie z Yaniną Wickmayer (WTA 17) 0:2 i 15-40 przy własnym podaniu, ale wygrywając sześć z siedmiu ostatnich gemów sięgnęła po zwycięstwo 7:5, 3:6, 6:3 po jednej godzinie i 53 minutach walki. Australijka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i zaserwowała siedem asów. Wickmayer popełniła dziewięć podwójnych błędów serwisowych przy dwóch asach. Stosur wygrała 37. mecz w tym sezonie. Kolejną jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka (WTA 18), która przegrywała z broniącą tytułu Marion Bartoli (WTA 14) 3:6, 1:3, ale zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3 po 2h13' walki święcąc czwartą wiktorię nad Francuzką. Białorusinka wygrała wszystkie trzy dotychczasowe spotkania z australijską finalistką tegorocznego Roland Garros.