Cykl ITF: Premierowy tytuł Sobaszkiewicz

Barbara Sobaszkiewicz, 19-latka z Poznania, zdobyła pierwszy w karierze tytuł w zawodowym cyklu rozgrywek tenisowych. W satelickim turnieju w niemieckim Wahlstedt notowana na 609. miejscu w rankingu zawodniczka AZS-u pokonała w finale 6:0, 7:6 Korinę Perković (WTA 582), która w sobotę wyeliminowała Olgę Brózdę.

Krzysztof Straszak

Dla Sobaszkiewicz było to drugie, po Olecku w maju, podejście do finału turnieju ITF. Jej triumf oznacza, że w trzecim z rzędu tygodniu polska singlistka (wcześniej Magda Linette) wygrała turniej na niemieckiej ziemi. W Wahlstedt w deblu triumfowały Brózda i Kołat.

Zwycięzcą imprezy Futures w Olsztynie (Memoriał Marka Włodarczyka) został Niemiec Alexander Flock (ATP 345), który triumfował w tym roku także w Katowicach. W finale pokonał Maksa Raditschnigga (ATP 591), a w II rundzie Igora Bujdę.

Tymczasem na kortach AZS-u w Poznaniu startuje szósty w sezonie turniej Futures w Polsce, reklamowany jako 11. międzynarodowe mistrzostwa Wielkopolski: numerem jeden będzie Olejniczak. 40 Polaków rozpoczęło eliminacje, a w decydującej rundzie znalazło się jedenastu. Do głównej drabinki awansował już Godlewski; w poniedziałek szansa dla dziewięciu biało-czerwonych: trzech wygra na pewno, bo los skojarzył mecze Mrozek-Szmyrgała, Rajski-Pfeiffer (zawodnik kontra trener!) i Domaszewicz-Caruk.