Szarapowa znów niepewnie, Ivanovic gromi Wozniacki, znerwicowana Williams

Pod znakiem zapytania stoi forma pierwszej rakiety globu Marii Szarapowej, złudzeń swoim rywalkom nie pozostawia Ana Ivanovic, a największą niespodzianką okazała się porażka Sereny Williams. Inne mecze kończyły się zgodnie z przedmeczowym scenariuszem – oto bilans piątkowych meczów French Open.

Jarosław Kowal

Młodsza z sióstr Williams przegrała w dwóch setach z Katariną Srebotnik ze Słowenii (nr 28.) - Serena nie była pewna siebie grała nerwowo - oceniła matka i trenerka Amerykanki Oracene Williams i zdradziła, że od kilku tygodni jej córka jest dziwnie rozdrażniona. Tymczasem podobnych problemów nie ma Srebotnik. Słowenka w IV rundzie zmierzy się ze Szwajcarką Patty Schnyder (nr 10.).

Wszystko wskazuje na to, że w nienajlepszej formie jest też liderka światowego rankingu tenisistek Maria Szarapowa. 21-letnia Rosjanka znów nie potrafiła zwyciężyć bez straty seta. Tym razem do pokonania swojej rywalki, Amerykanki Bethanie Mattek, potrzebowała aż dwóch godzin i trzech minut, a w tym czasie po raz kolejny popełniła niedopuszczalną ilość niewymuszonych błędów: dopisała ich do statystyk aż 51. Jeśli jej gra nie ulegnie poprawie, to w III rundzie może mieć spore kłopoty z pokonaniem najniżej rozstawionej tenisistki paryskich zawodów - Karin Knapp z Włoch.

W tym układzie główną faworytką do zwycięstwa w całych zawodach staje się Ana Ivanovic. Serbka w piątek nie pozostawiła żadnych złudzeń Dunce o polskich korzeniach Caroline Wozniacki.

W piątek do czwartej rundy awansowała też Agnieszka Radwańska. Nie udało się zaś wyłonić jej kolejnej rywalki, ponieważ mecz Dominiki Cibulkovej z Jeleną Jankovic został przerwany ze względu na zapadające ciemności. Wszystko wskazuje jednak na to, że rywalką Isi będzie trzecia rakieta świata – Serbka prowadzi ze Słowaczką 7:5, 4:2.