WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cykl ITF: Kania przed szansą na rewanż z Kałasznikową

Paula Kania (WTA 440) jest drugą Polką w II rundzie turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dol. w gruzińskim Telawi. I przed sosnowiczanką, i przed Karoliną Kosińską (WTA 335) walka o ćwierćfinał przeciw dwóm z trzech najlepszych tenisistek gruzińskich.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
4c98fd227ca80726145094.jpg
Paula Kania, 17 lat, sosnowiczanka (foto Straszak)


17-letnią Kanię, mistrzynię Polski, czeka starcie z najwyżej rozstawioną Oksaną Kałasznikową (WTA 189), z którą w tym miesiącu przegrała 2:6, 3:6 w Katowicach. 24-letnia Kosińska spotka się z Margalitą Czachnaszwili (WTA 228).

W I rundzie w Telawi odpadła we wtorek Katarzyna Kawa (WTA 572), druga obok Kani polska kwalifikantka.

W środę inne nasze singlistki zaprezentują się w turniejach o puli nagród 25 tys. dol.: we włoskiej Foggii w 1/8 finału wystąpi Katarzyna Piter (WTA 221), a rywalizację w australijskim Alice Springs po przejściu eliminacji rozpocznie Sandra Zaniewska (WTA 604).

Polski mecz na twardych kortach turnieju Futures w Madrycie: Piotr Gadomski (ATP 761) spotka się z Igorem Bujdo (ATP 1097).

wtorek, 21 września
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Foggia (Włochy), 25 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Katarzyna Piter (Polska, 5) - Julia Schruff (Niemcy) *środa

Telawi (Gruzja), 25 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 1) - Paula Kania (Polska, Q) *środa
Margalita Czachnaszwili (Gruzja, 2) - Karolina Kosińska (Polska) *środa

I runda gry pojedynczej:
Paula Kania (Polska, Q) - Diana Marcinkevica (Łotwa) 6:4, 6:4
Danielle Harmsen (Holandia) - Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:2, 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:
Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 1) / Melanie Klaffner (Austria, 1) - Paula Kania (Polska) / Zuzana Zlochová (Słowacja) *środa

Reka-Luca Jani (Węgry, 2) / Karolina Kosińska (Polska, 2) - Danielle Harmsen (Holandia) / Angelique van der Meet (Holandia) *środa

Alice Springs (Australia), 25 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, Q) - Erika Sema (Japonia) *środa

MĘŻCZYŹNI

Madryt (Hiszpania), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Igor Bujdo (Polska, SE) - Piotr Gadomski (Polska) *środa

ćwierćfinał gry podwójnej:
Ivan Arenas (Hiszpania) / Enrique López (Hiszpania) - Sebastian Chyliński (Polska) / Maciej Rajski (Polska) *środa

Benjamin Cselenko (Francja) / Piotr Gadomski (Polska) - Óscar Burrieza (Hiszpania, 3) / Javier Martí (Hiszpania, 3) *środa

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×