WTA Seul: Ula słabsza od Kirilenko

Maria Kirilenko (WTA 24) pokonała Urszulę Radwańska (WTA 234) 6:3, 6:1 i awansowała do II rundy turnieju Hansol Korea Open rozgrywanego na kortach twardych w Seulu.

Kirilenko, która w styczniu w Australian Open osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał, zrewanżowała się Radwańskiej za dwie porażki poniesione w ubiegłym sezonie. Rosjanka to triumfatorka rozgrywanej w Seulu imprezy z 2008 roku (w meczu o tytuł pokonała Samanthę Stosur). Także rok wcześniej zawodniczka z Moskwy grała tutaj w finale (przegrała z Venus Williams). Młodsza z sióstr Radwańskich w sierpniu wróciła na korty po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Krakowianka nie przeszła kwalifikacji w San Diego, Cincinnati i Montrealu, a w US Open pokonała Annę Czakwetadze wygrywając swój pierwszy mecz w WTA Tour od października 2009 roku.

W piątym gemie przy serwisie Kirilenko po raz pierwszy doszło do gry na przewagi, ale w dalszym ciągu mecz przebiegał zgodnie z regułą własnego podania i żadna z zawodniczek nie musiała bronić break pointów. W szóstym gemie Rosjanka wykorzystała pierwszą szansę na przełamanie serwisu Polki, jaką miała i po utrzymaniu własnego podania prowadziła 5:2. Triumfatorka sprzed dwóch lat nie pozwoliła Radwańskiej się odrodzić o zamknęła tę partię wynikiem 6:3 po 40 minutach zdobywając 13 z 15 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Już w gemie otwarcia II seta Radwańska dała się przełamać. W drugim gemie Polka nie wykorzystała pierwszego break pointa i Kirilenko prowadziła 2:0. W trzecim gemie krakowianka ponownie dała się przełamać, choć prowadziła 40-15. Przy stanie 0:4 Radwańska zapisała na swoje konto jedynego w secie gema. Kirilenko potrzebowała sześciu meczboli w szóstym gemie, by zakończyć to spotkania po jednej godzinie i 28 minutach.

Hansol Korea Open, Seul (Korea Płd.)
WTA International, kort twardy (Rebound Ace), pula nagród 220 tys. dol.

czas gry: 1:28 godz.

I runda gry podwójnej: Natalie Grandin (RPA, 4) / Vladimíra Uhlířová (Czechy, 4) - Marie-Ève Pelletier (Kanada) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 6:3 Klaudia Jans (Polska) / Sally Peers (Australia) - Nuria Llagostera (Hiszpania, 2) / María José Martínez (Hiszpania, 2) *czwartek