WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cykl ITF: Trzech Polaków w II rundzie w Mińsku

Anna Korzeniak (WTA 291) uległa 3:6, 2:6 Francuzce Irenie Pavlović (WTA 187) w I rundzie turnieju ITF o puli nagród 50 tys. dol. w Joué lès Tours, na przedmieściach francuskiego Tours.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

W eliminacjach imprezy odpadła Patrycja Sanduska. Korzeniak przegrała mecz decydującej rundy kwalifikacji, ale mimo to dostała się do głównej drabinki jako lucky loser. Krakowianki ostatnie zwycięstwo w zawodach o takiej puli nagród odniosła w listopadzie ubiegłego roku w niemieckim Ismaning.

Czekamy na hit I rundy w belgijskim Torhout (100 tys. dol.): ulubienica gospodarzy Yanina Wickmayer (WTA 18) zmierzy się w środę (nie przed godz. 20) z Urszulą Radwańską (WTA 273).

We wtorek do 1/8 finału satelickich imprez na czerwonej mączce awansowały: w tureckiej Antalyi Barbara Sobaszkiewicz (WTA 519), a w chorwackim Bol Natalia Kołat (trzecie od tegorocznego powrotu do zawodowego tenisa zwycięstwo 6:0, 6:0; w sumie szóste w karierze). Do Kołat ma szansę w środę dołączyć Katarzyna Kawa (WTA 568).

MĘŻCZYŹNI
Trio Polaków pokonało I rundę turnieju Futures w Mińsku: to rozstawieni Jerzy Janowicz (ATP 204) i Marcin Gawron (ATP 409) oraz kwalifikant Robert Godlewski (ATP 949).

Grzegorz Panfil (ATP 464) jest w 1/8 finału w Reggio di Calabria, we Włoszech.

Piotr Gadomski (ATP 702) przegrał pierwszy mecz w niemieckim Isernhagen, gdzie w środę występ w głównej drabince po przejściu eliminacji zainauguruje Wojciech Lutkowski (ATP 1524).

Obaj biało-czerwoni polegli w Antalyi (na kortach twardych, inny turniej niż ten kobiecy): Mateusz Szmigiel (ATP 1166) i kwalifikant Rafał Gozdur (ATP 1732), ubiegłotygodniowy ćwierćfinalista.

wtorek, 12 października
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Torhout (Belgia), 100 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Urszula Radwańska (Polska, WC) - Yanina Wickmayer (Belgia, 1/WC) *środa

ćwierćfinał gry podwójnej:
Mervana Jugić-Salkić (Bośnia i Hercegowina, 4) / Darija Jurak (Chorwacja, 4) - Urszula Radwańska (Polska) / Kirsten Flipkens (Belgia) *środa

Joué lès Tours (Francja), 50 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Irena Pavlović (Francja) - Anna Korzeniak (Polska, LL) 6:3, 6:2

Charków (Ukraina), 25 tys. dol., kort dywanowy w hali:

ćwierćfinał gry podwójnej:
Justyna Jegiołka (Polska) / Alizé Lim (Francja) - Janna Piwen (Ukraina, 4) / Anastazja Wasiliewa (Ukraina, 4) *środa

Mount Gambier (Australia), 25 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, Q) - Jade Hopper (Australia, Q) *wtorek/środa

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 3) - Nikola Vajdová (Słowacja) *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 3) - Başak Eraydın (Turcja) 6:1, 6:1

I runda gry podwójnej:
Evelyn Mayr (Włochy, 1) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 1) - Sofija Kowaliec (Ukraina) / Polina Winogradowa (Rosja) *środa

Bol (Chorwacja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Natalia Kołat (Polska) - Martina Gledaczewa (Bułgaria, 2) *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Natalia Kołat (Polska) - Martina Biollo (Włochy, Q) 6:0, 6:0

Katarzyna Kawa (Polska, 4/Q) - Ema Mikulčić (Chorwacja, Q) *środa

ćwierćfinał gry podwójnej:
Katarzyna Kawa (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Iva Mekovec (Chorwacja) / Ema Mikulčić (Chorwacja) *środa

MĘŻCZYŹNI

Mińsk (Białoruś), 15 tys. dol., kort twardy w hali:

1/8 finału gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Michaił Biriukow (Rosja, Q) *środa
Marcin Gawron (Polska, 3) - Paweł Filin (Białoruś, WC) *środa
Robert Godlewski (Polska, Q) - Siarhej Betał (Białoruś, 5) *środa

I runda gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Roman Tudoreanu (Mołdawia) 6:4, 6:1
Marcin Gawron (Polska, 3) - Jegor Gierasimow (Białoruś, WC) 6:4, 7:5
Robert Godlewski (Polska, Q) - Dmitrij Żyrmont (Białoruś) 7:5, 6:4

I runda gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 4) / Andrzej Kapaś (Polska, 4) - Michaił Biriukow (Rosja) / Paweł Katliarow (Białoruś) *środa

Stefan Borg (Szwecja) / Robert Godlewski (Polska) - Władimir Iwanow (Estonia) / Jürgen Zopp (Estonia) *środa

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Nikola Čačić (Serbia, 8) - Mateusz Szmigiel (Polska) 7:6(5), 6:2
Ergün Zorlu (Turcja, Q) - Rafał Gozdur (Polska, Q) 6:3, 6:7(4), 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:
Rafał Gozdur (Polska, 2) / Mateusz Szmigiel (Polska, 2) - Germain Gigounon (Belgia) / Yannik Reuter (Belgia) *środa

Reggio di Calabria (Włochy), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Alessio Di Mauro (Włochy, 1) - Grzegorz Panfil (Polska) *środa

I runda gry pojedynczej:
Grzegorz Panfil (Polska) - Roberto Marcora (Włochy, Q) 5:7, 6:3, 6:2

Isernhagen (Niemcy), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Sandro Ehrat (Szwajcaria) - Piotr Gadomski (Polska) 6:4, 7:6(4)
Wojciech Lutkowski (Polska, Q) - David Thurner (Niemcy) *środa

I runda gry podwójnej:
Richard Becker (Niemcy) / George Von Massow (Niemcy) - Piotr Gadomski (Polska) / Wojciech Lutkowski (Polska) 7:5, 6:3

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×