ATP Szanghaj: Federer - Söderling, Murray - Tsonga hitami 1/4

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Roger Federer (ATP 3) pokonał Andreasa Seppi (ATP 58) 6:3, 6:4 i awansował do ćwierćfinału turnieju Shanghai Rolex Masters rozgrywanego na kortach twardych w Szanghaju.

Szwajcar odniósł nad Włochem siódme kolejne zwycięstwo bez straty seta. Federer, dla którego jest to pierwszy turniej od czasu US Open, miał drobne problemy w II secie, gdy przegrywał 1:3. Jednak natychmiast odrobił stratę przełamania, a następnie zaliczył decydujące przełamanie zapewniając sobie zwycięstwo po 75 minutach. Federer obronił cztery z pięciu break pointów oraz zgarnął 76 proc. piłek przy swoim pierwszym podaniu.

Liczący na drugi z rzędu występ w londyńskiej hali O2 (Finały ATP World Tour w dniach 21-28 listopada) Robin Söderling (ATP 5) wykorzystał cztery z 14 break pointów i pokonał Davida Ferrera (ATP 10) 7:5, 6:4 odnosząc nad Hiszpanem ósme zwycięstwo w ich 11 spotkaniu. O półfinał Szwed zagra z Federerem, z którym przegrał 13 z 14 spotkań, a to jedyne zwycięstwo odniósł w ćwierćfinale tegorocznego Roland Garros.

CZYTAJ: Melzer zatrzymał Nadala

Andy Murray w ćwierćfinale zagra z Jo-Wilfriedem Tsongą (ATP 13), który pokonał pogromcę Michaiła Jużnego Floriana Mayera (ATP 48) 7:5, 6:3 broniąc trzech z pięciu break pointów. Francuski finalista Australian Open 2008, który zajmuje 12. miejsce w rankingu uwzględniającym tylko wyniki z tego sezonu, walczył będzie o trzeci półfinał w sezonie (po Australian Open i Marsylii). Murray i Tsonga zagrają ze sobą po raz piąty (bilans 3-1 dla Brytyjczyka).

Rywalem pogromcy Rafaela Nadala Jürgena Melzera będzie w ćwierćfinale Juan Mónaco (ATP 41), który pokonał Niemca Mischę Zvereva (ATP 118) 6:0, 6:2 przy własnym podaniu przegrywając tylko 12 piłek. Dla 26-letniego Argentyńczyka będzie to trzeci w karierze ćwierćfinał turnieju rangi Masters 1000 (Rzym 2009, Indian Wells 2010).