ATP Szanghaj: Polski półfinał debla

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski(nr 6) pokonali Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia (nr 2) 6:4, 6:3 w ćwierćfinale turnieju deblowego Shanghai Rolex Masters na kortach twardych w Szanghaju.

Polscy debliści do ćwierćfinału awansowali bez odbicia choćby jednej piłki. W I rundzie mieli wolny los, a mecz II rundy walkowerem oddali im Hiszpanie Nicolás Almagro i David Marrero.

Fyrstenberg i Matkowski w meczu z Nestorem i Zimonjiciem obronili cztery break pointy, a sami wykorzystali dwie z siedmiu okazji na przełamanie serwisu rywali. W I secie decydującego breaka zaliczyli w 10. gemie. II seta rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i do końca nie dali sobie odebrać serwisu.

Także w sobotę (nie przed godz. 12:30) Fyrstenberg i Matkowski zagrają o finał, a ich rywalami będą... Łukasz Kubot i Oliver Marach.

Obie polskie pary walczą o prawo gry w kończących sezon Finałach ATP World Tour. Kubot i Marach w rankingu deblowym aktualnie klasyfikowani są na piątym miejscu, Fyrstenberg i Matkowski dwie pozycje niżej. W londyńskiej hali O2 (21-28 listopada) zagra osiem najlepszych par sezonu.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,24 mln dol.
sobota, 16 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (Polska, 6) - Daniel Nestor / Nenad Zimonjić (Kanada/Serbia, 2) 6:4, 6:3