ATP Walencja: Porażka Fyrstenberga i Matkowskiego

Rozstawieni z numerem drugim Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w I rundzie turnieju Valencia Open 500 rozgrywanego na kortach twardych (hala) w Walencji. Polacy przegrali z Juanem Ignacio Chelą i Eduardo Schwankiem 0:6, 6:1, 10-12.

W I secie polscy debliści zostali rozbici przez rywali w ciągu 17 minut. Argentyńczycy w tej partii wykorzystali wszystkie trzy break pointy a przy własnym serwisie przegrali tylko trzy piłki. Polacy za to przy swoim podaniu tylko trzy punkty zdobyli. W II secie tym razem Fyrstenberg i Matkowski wykazali się 100 proc. skutecznością wykorzystania break pointów (dwa z dwóch) i doprowadzili do super tie breaka. W nim prowadzili 8-6, a przy 10-9 nie wykorzystali piłki meczowej.

Fyrstenberg i Matkowski aktualnie zajmują czwarte miejsce w rankingu par deblowych i nie mogą być jeszcze pewni gry w Finałach ATP World Tour (21-28 listopada, hala O2 w Londynie). Polacy w czerwcu wygrali turniej w Eastbourne, w czterech ostatnich turniejach (Kuala Lumpur, Pekin, Szanghaj, Wiedeń) dochodzili do finału. Poza tym w tym sezonie zaliczyli ćwierćfinał Roland Garros i US Open.

Chela pod koniec września w parze z Łukaszem Kubotem wygrał turniej w Bukareszcie. Schwank w tym sezonie triumfował w Stuttgarcie (w parze z Carlosem Berlocqiem) oraz przed tygodniem zaliczył finał w Montpellier (wspólnie z Marciem Lópezem). Poza tym wraz z Chelą osiągnął półfinał Wimbledonu, a z Horacio Zeballosem doszedł też do półfinału US Open.

Wcześniej do ćwierćfinału turnieju awansowali Łukasz Kubot i Oliver Marach.

Valencia Open 500, Walencja (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort twardy (Greenset) w hali, pula nagród 1,357 mln dol.

I runda gry podwójnej:

Juan Ignacio Chela / Eduardo Schwank (Argentyna) - Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (Polska, 2) 6:0, 1:6, 12-10

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Guillermo García-López / Albert Montañés (Hiszpania) 6:1, 6:0