ATP Zagrzeb: Broniący tytułu Čilić i García-López w ćwierćfinale

Najwyżej rozstawiony Marin Čilić (ATP 20) pokonał Igora Kunicyna (ATP 95) 7:6(3), 6:2 i awansował do ćwierćfinału turnieju PBZ Zagreb Indoors na kortach twardych (hala) w Zagrzebiu.

Chorwacki półfinalista Australian Open 2010 walczy o trzeci z rzędu tytuł w Zagrzebiu. W trwającym jedną godzinę i 39 minut meczu z pogromcą Michała Przysiężnego w I rundzie Australian Open Kunicynem posłał 10 asów i zdobył 70 proc. punktów przy własnym podaniu. Čilić w 11 meczach jakie rozegrał w Zagrzebiu stracił tylko jednego seta. Chorwat odniósł nad Rosjaninem drugie zwycięstwo na przestrzeni miesiąca (w Chennai 6:2, 6:4).

Rozstawiony z numerem trzecim Guillermo García-López (ATP 29), który sezon rozpoczął od ćwierćfinału w Dausze i III rundy Australian Open, pokonał Słowaka Lukáša Lacko (ATP 107) 6:1, 2:6, 6:2 serwując sześć asów i wykorzystując sześć z ośmiu break pointów.

Forian Mayer (ATP 38) zrewanżował się Radkowi Štěpánkowi (ATP 63) za porażkę poniesioną w ubiegłym miesiącu w ćwierćfinału turnieju w Brisbane zwyciężając 7:6(3), 6:3. Niemiec obronił pięć break pointów oraz zgarnął 62 proc. punktów przy własnym podaniu. Osiągnął on już trzeci ćwierćfinał w sezonie i powalczy o drugi półfinał (w Sydney przegrał z Serbem Viktorem Troickim). W ćwierćfinale zagra też jego rodak, ubiegłoroczny finalista imprezy Michael Berrer (ATP 66), który pokonał Słoweńca Blaža Kavčičia (ATP 83) 6:4, 6:1 przegrywając tylko 12 piłek przy swoim serwisie.