WTA Miami: Ula poległa w starciu z Halep

Na Florydzie bez powtórki z Indian Wells w wykonaniu Urszuli Radwańskiej. Krakowianka, druga rakieta kraju, w I rundzie turnieju WTA Tour rangi Premier Mandatory w Miami uległa Simonie Halep (3:6, 2:6 w 1h26').

Krakowianka (WTA 146) ostatnio dobrze wypadła w Indian Wells, gdzie doszła do III rundy eliminując Bojanę Jovanovski i Klárę Zakopalovą. Halep (WTA 66), która w styczniu doszła do III rundy Australian Open, w Indian Wells odpadła w II rundzie po porażce z Maríą José Martínez. 19-latka z Konstancy w ubiegłym sezonie w Fes zaliczyła swój pierwszy finał w WTA Tour i zadebiutowała w czołowej 100 rankingu.

I SET Na początku obie zawodniczki bez trudu wygrały własne gemy serwisowe (do 15 Halep pierwszego i trzecia, a Ula drugiego). W czwartym gemie Radwańska od 15-30 zdobyła trzy punkty. W szóstym gemie krakowianka utrzymała podanie po grze na przewagi. Ciągle żadna z zawodniczek nie musiała bronić break pointów. Od tego momentu inicjatywę zdecydowanie przejęła Halep, która zgarnęła trzy gemy z rzędu i całego seta po 43 minutach.

II SET Halep już na dzień dobry przełamała Radwańską, a następnie powtórzyła to w trzecim gemie i prowadziła 3:0. W czwartym gemie krakowianka przełamała Rumunkę, a w piątym miała jedną szansę na 2:3, jednak górą była tenisistka z Constanty. W szóstym gemie Halep od 15-40 zdobyła cztery punkty i prowadziła 5:1, a w ósmym utrzymała własne podanie do 15 i po 87 minutach zapewniła sobie awans do II rundy.