WTA Stuttgart: Szybka Woźniacka, Li wyeliminowana przez Lisicką

Karolina Woźniacka pokonała Zuzanę Kučovą (WTA 133) 6:1, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Porsche Grand Prix rozgrywanego na kortach ziemnych (hala) w Stuttgarcie.

Liderka rankingu w dwóch poprzednich startach w Stuttgarcie wygrała w sumie jeden mecz. Dunka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama pięć razy przełamała podanie Słowaczki, która w turniejowej drabince zastąpiła Yaninę Wickmayer (Belgijka wycofała się z powodu kontuzji kolana). Przy własnym podaniu zdobyła 30 z 42 punktów. O szósty półfinał w sezonie (Australian Open, Dubaj - triumf, Dauha - finał, Indian Wells - triumf, Charleston - triumf) Woźniacka zagra z Andreą Petković (WTA 19) lub Jeleną Janković (WTA 8).

Wiera Zwonariowa (WTA 3) pokonała Anastazję Pawljuczenkową (WTA 21) 3:6, 6:4, 6:2. W pierwszym i trzecim gemie finalistka Wimbledonu i US Open 2010 nie wykorzystała po jednym break poincie, za to w drugim gemie sama pozwoliła się przełamać. Pawljuczenkowa do końca seta nie dała sobie odebrać podania, w ósmym gemie nie wykorzystała piłki setowej przy podaniu rodaczki, ale zakończyła tę partię w dziewiątym gemie ostatni punkt zdobywając forhendem wzdłuż linii. W II secie Zwonariowa od 4:4 zdobyła dwa gemy, a w decydującej partii odskoczyła na 3:0, ale najpierw w pierwszym gemie obroniła dwa break pointy przy 15-40. Od 1:3 zdobyła trzy gemy w piątym odpierając jeszcze jednego break pointa. W ósmym gemie Pawljuczenkowa od 30-15 straciła trzy punkty i po dwóch godzinach i 10 minutach mecz dobiegł końca. Zwonariowa obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama przełamała rodaczkę trzy razy. Przy własnym podaniu finalistka Wimbledonu i US Open 2010 zgarnęła 70 proc. punktów (41 z 47 piłek przy pierwszym serwisie). Zwonariowa w Stuttgarcie gra po raz czwarty, ale po raz pierwszy na kortach ziemnych. Podczas ostatniej wizyty w 2008 roku doszła do ćwierćfinału przegrywając w dwóch tie breakach z późniejszą triumfatorką Janković.

26-letnia Zwonariowa o piąty półfinał w sezonie (Australian Open, Pattaya, Dauha - triumf, Miami) zagra z ubiegłoroczną finalistką imprezy Samanthą Stosur (WTA 7), która pokonała Danielę Hantuchovą (WTA 36) 6:4, 2:6, 6:4 po dwóch godzinach i pięciu minutach odnosząc nad Słowaczką piąte kolejne zwycięstwo. Australijka w ubiegłym sezonie na kortach ziemnych wygrała 20 z 23 meczów. Wygrała turniej w Charleston, a w Roland Garros zaliczyła swój pierwszy wielkoszlemowy finał. W Stuttgarcie w meczu o tytuł przegrała z Justine Henin. Stosur wygrała pięć ostatnich spotkań ze Zwonariową (łączny bilans 5-2), w tym to ostatnie jakie rozegrały w ubiegłym sezonie w finale turnieju w Charleston. Australijka rozbiła wówczas Rosjankę 6:0, 6:3 w ciągu 52 minut zaliczając 36 kończących uderzeń.

Lisicka (WTA 155) po odprawieniu półfinalistki Roland Garros 2009 Cibulkovej zwyciężyła finalistkę Australian Open 2011 Li (WTA 6) 6:4, 7:5 wykorzystując pięć z 17 break pointów i przy swoim pierwszym podaniu przegrywając tylko 11 piłek. 29-letnia Chinka pokonując w I rundzie Anastasiję Sevastovą przerwała serię pięciu porażek z rzędu, ale odradzająca się Niemka okazała się dla niej zbyt wymagającą rywalką. 21-letnia ćwierćfinalistka Wimbledonu 2009, która w ubiegłym sezonie przez wiele miesięcy leczyła kontuzję lewej kostki, osiągnęła w ten sposób swój pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od października 2009 roku, gdy doszła do finału w Luksemburgu. O półfinał zagra z Wiktorią Azarenką (WTA 5) lub Julią Görges (WTA 32). Lisicka przed dwoma laty w Charleston zdobyła swój jedyny dotychczas tytuł.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)