ATP Monachium: Deblowa porażka Kubota w I rundzie

Łukasz Kubot i Robin Haase już po pierwszym spotkaniu zakończyli swój udział w grze podwójnej turnieju ATP World Tour w Monachium. Lubinianin i jego holenderski partner przegrali 4:6, 1:6 z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Niemcem Philippem Petzschnerem.

Rafał Smoliński

28-letni Kubot po raz pierwszy w obecnym sezonie wystąpił w deblu bez swojego etatowego partnera, Austriaka Olivera Maracha. Polak i 24-letni Holender rozstawieni zostali w turnieju z numerem trzecim, ale ulegli doświadczonemu Petzschnerowi oraz utalentowanemu Dimitrowowi. Bułgar i Niemiec o półfinał gry podwójnej zagrają w piątek z Amerykaninem Jamesem Cerretanim i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem.

Dimitrow i Petzschner już w pierwszym gemie meczu przełamali serwis Haase, a następnie nie wykorzystali kolejnych dwóch szans przy podaniu Holendra na zwiększenie przewagi. 19-letni Bułgar stracił podanie w szóstym gemie, ale polsko-holenderski duet nie objął prowadzenia w secie, bowiem serwisu nie utrzymał Kubot. Petzschner i Dimitrow pewnie wygrali swoje podania i zakończyli premierową partię.

Polak i jego partner fatalnie rozpoczęli również drugą odsłonę, przegrywając 12 z 13 punktów rozegranych na początku seta. Kubot i Haase zdobyli przy stanie 0:3 gema przy podaniu rywali, ale nie byli w stanie ani razu wygrać własnego serwisu. Dimitrow i Petzschner wygrali łącznie 24 z 34 rozegranych piłek w całym secie i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 398,25 tys. euro
czwartek, 28 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Grigor Dimitrow (Bułgaria) / Philipp Petzschner (Niemcy) - Łukasz Kubot (Polska, 3) / Robin Haase (Holandia, 3) 6:4, 6:1