WTA Barcelona: Dominatorka Vinci

Roberta Vinci (WTA 42) pokonała Lucie Hradecką (WTA 66) 4:6, 6:2, 6:2 i wygrała turniej Ladies Open na kortach ziemnych w Barcelonie.

Dla Włoszki to drugi tytuł w Barcelonie. Po wiktorii w 2009 roku w zeszłym roku dopiero w finale pokonała ją Francesca Schiavone. Bilans spotkań 28-latki z Palermo w tej imprezie to teraz 14-1. To jej czwarty tytuł, oprócz Barcelony święciła triumfy w Bogocie (2007) i Luksemburgu (2010). Bilans finałów Włoszki to 4-1. Dla Hradeckiej to czwarty przegrany finał, ale po raz pierwszy w decydującym meczu zdobyła seta (Bad Gastein - 2008, Strasburgu i Stambuł - 2009).

Po niewykorzystaniu w I secie jednego break pointa, w dwóch kolejnych partiach Vinci sześć razy przełamała podanie Hradeckiej i zapewniła sobie tytuł po jednej godzinie i 42 minutach. Włoszka przy swoim pierwszym podaniu przegrała tylko 11 piłek. Tenisistka z Palermo od stanu 4:6, 1:2 wygrała 11 z 13 gemów. Vinci po wygraniu trzech meczów bez straty seta w półfinale z Laurą Pous wróciła ze stanu 0:3 w III secie.