WTA Eastbourne: Koniec przygody Rosolskiej i Jans

Po godzinie walki Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały z Bethanie Mattek i Meghan Shaughnessy 1:6, 6:1, 5-10 i odpadły z turnieju AEGON International rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne (pula nagród 618 tys. dol.).

Dominika Pawlik

Było to drugie spotkanie pomiędzy deblistkami w tym sezonie. Na kortach twardych w Dubaju Amerykanki wygrały 7:5, 6:4. Polki grając razem w parze w turniejach rangi WTA Tour zdołały tylko raz odnieść zwycięstwo w meczu na kortach trawiastych. Tydzień temu poległy w Birmingham z Japonkami: Shuko Aoyamą i Riką Fujiwarą 3:6, 6:7(6).

Tym razem zapowiadało się na sromotną porażkę. W I secie Jans i Rosolska przegrały wszystkie piłki przy swoim drugim podaniu, a łącznie wywalczyły tylko 10 punktów z 36 rozegranych. W II secie role się odwróciły - górą były już Polki, co było zasługą serwisu, skuteczność ich pierwszego podania wyniosła 95 procent. Przełamały Mattek i Shaughnessy dwukrotnie i obroniły breaka. W rozstrzygającym secie, czyli mistrzowskim tie breaku Jans i Rosolska serwowały już słabo, popełniły dwa podwójne błędy i zupełnie oddały inicjatywę rywalkom.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Tour Premier, kort trawiasty, pula nagród 618 tys. dol.
poniedziałek, 13 czerwca

I runda gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 4) / Meghann Shaughnessy (USA, 4) - Klaudia Jans (Polska) / Alicja Rosolska (Polska) 6:1, 1:6, 10-5