KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wimbledon: program i wyniki mężczyzn

Poczynając od 2003 roku mistrzowskie trofeum najstarszego turnieju tenisowego świata wznosili ku górze tylko Rafael Nadal i Roger Federer. Szwajcar pragnie podczas 125. edycji wimbledońskiej imprezy wyrównać rekord należący do Pete'a Samprasa. O swój drugi w obecnym sezonie tytuł wielkoszlemowy powalczy również Serb Novak Đoković. Polskę ponownie reprezentować będzie Łukasz Kubot.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu 10,46 mln funtów

finał:

niedziela, 3 lipca

Novak Đoković (Serbia, 2) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:4, 6:1, 1:6, 6:3

półfinał:

piątek, 1 lipca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Andy Murray (Wielka Brytania, 4) 5:7, 6:2, 6:2, 6:4
Novak Đoković (Serbia, 2) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) 7:6(4), 6:2, 6:7(9), 6:3

ćwierćfinał:

środa, 29 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Mardy Fish (USA, 10) 6:3, 6:3, 5:7, 6:4
Novak Đoković (Serbia, 2) - Bernard Tomić (Australia, Q) 6:2, 3:6, 6:3, 7:5
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Feliciano López (Hiszpania) 6:3, 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Roger Federer (Szwajcaria, 3) 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 27 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 24) 7:6(6), 3:6, 7:6(4), 6:4
Novak Đoković (Serbia, 2) - Michaël Llodra (Francja, 19) 6:3, 6:3, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Michaił Jużnyj (Rosja, 18) 6:7(5), 6:3, 6:3, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Richard Gasquet (Francja, 17) 7:6(3), 6:3, 6:2
Mardy Fish (USA, 10) - Tomáš Berdych (Czechy, 6) 7:6(5), 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 6:3, 6:4, 7:6(1)
Feliciano López (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska, Q) 3:6, 6:7(5), 7:6(7), 7:5, 7:5
Bernard Tomić (Australia, Q) - Xavier Malisse (Belgia) 6:1, 7:5, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 25 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Gilles Müller (Luksemburg, WC) 7:6(6), 7:6(5), 6:0
Novak Đoković (Serbia, 2) - Marcos Baghdatis (Cypr, 32) 6:4, 4:6, 6:3, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - David Nalbandian (Argentyna, 28) 6:4, 6:2, 6:4
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Alex Bogomolov Jr. (USA) 6:2, 6:4, 6:3
David Ferrer (Hiszpania, 7) - Karol Beck (Słowacja, Q) 6:4, 6:3, 6:3
Mardy Fish (USA, 10) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 6:7(5), 6:2, 1:1 i krecz
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Fernando González (Chile) 6:3, 6:4, 6:3
Michaił Jużnyj (Rosja, 18) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 16) 4:6, 6:3, 7:6(3), 6:3
Michaël Llodra (Francja, 19) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:3, 6:3, 6:1
Juan Martín del Potro (Argentyna, 24) - Gilles Simon (Francja, 15) 7:6(8), 7:6(5), 7:5
Bernard Tomić (Australia, Q) - Robin Söderling (Szwecja, 5) 6:1, 6:4, 7:5
Łukasz Kubot (Polska, Q) - Gaël Monfils (Francja, 9) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3
Xavier Malisse (Belgia) - Jürgen Melzer (Austria, 11) 7:6(5), 6:3, 6:0

piątek, 24 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Ivan Ljubičić (Chorwacja) 6:4, 4:6, 6:1, 7:6(4)
Richard Gasquet (Francja, 17) - Simone Bolelli (Włochy, LL) 6:3, 6:2, 6:4
Feliciano López (Hiszpania) - Andy Roddick (USA, 8) 7:6(2), 7:6(2), 6:4

II runda (1/32 finału):

piątek, 24 czerwca

David Ferrer (Hiszpania, 7) - Ryan Harrison (USA, LL) 6:7(6), 6:1, 4:6, 6:3, 6:2
Jürgen Melzer (Austria, 11) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 6:3, 2:6, 7:6(5), 7:6(1)
Bernard Tomić (Australia, Q) - Igor Andriejew (Rosja) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:1

czwartek, 23 czerwca

Novak Đoković (Serbia, 2) - Kevin Anderson (RPA) 6:3, 6:4, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Adrian Mannarino (Francja) 6:2, 6:3, 6:2
Robin Söderling (Szwecja, 5) - Lleyton Hewitt (Australia) 6:7(5), 3:6, 7:5, 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 6:7(4), 6:4, 6:4, 7:6(8)
Nicolás Almagro (Hiszpania, 16) - John Isner (USA) 7:6(3), 7:6(5), 6:7(5), 6:3
Michaił Jużnyj (Rosja, 18) - Somdev Devvarman (Indie) 6:2, 6:4, 6:4
Michaël Llodra (Francja, 19) - Ricardo Mello (Brazylia) 6:2, 4:6, 6:2, 6:3
Juan Martín del Potro (Argentyna, 24) - Olivier Rochus (Belgia) 6:7(7), 6:1, 6:0, 6:4
David Nalbandian (Argentyna, 28) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 6:3, 3:6, 6:4, 6:4
Marcos Baghdatis (Cypr, 32) - Andreas Seppi (Włochy) 6:4, 7:6(4), 7:5
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Viktor Troicki (Serbia, 13) 7:6(5), 6:4, 6:4
Xavier Malisse (Belgia) - Florian Mayer (Niemcy, 20) 1:6, 6:3, 6:2, 6:2
Karol Beck (Słowacja, Q) - Guillermo García (Hiszpania, 26) 7:6(5), 6:4, 3:6, 6:4
Fernando González (Chile) - Rik de Voest (RPA, Q) 6:4, 6:4, 6:4

środa, 22 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Ryan Sweeting (USA) 6:3, 6:2, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Tobias Kamke (Niemcy) 6:3, 6:3, 7:5
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Julien Benneteau (Francja) 6:1, 6:4, 6:2
Andy Roddick (USA, 8) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:4, 6:3, 6:4
Gaël Monfils (Francja, 9) - Grega Žemlja (Słowenia, LL) 4:6, 6:3, 6:3, 7:6(7)
Mardy Fish (USA, 10) - Denis Istomin (Uzbekistan) 7:6(6), 6:4, 6:4
Gilles Simon (Francja, 15) - Dudi Sela (Izrael, WC) 7:6(3), 6:4, 7:5
Richard Gasquet (Francja, 17) - Igor Kunicyn (Rosja) 6:1, 6:4, 6:4
Simone Bolelli (Włochy, LL) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 14) 7:6(5), 6:3, 7:6(4)
Robin Haase (Holandia) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 21) 6:3, 6:4, 4:6, 6:2
Alex Bogomolov Jr. (USA) - Juan Ignacio Chela (Argentyna, 25) 6:0, 6:3, 6:4
Gilles Müller (Luksemburg, WC) - Miloš Raonić (Kanada, 31) 2:3 i krecz
Ivan Ljubičić (Chorwacja) - Serhij Stachowskij (Ukraina) 6:4, 6:4, 6:2
Łukasz Kubot (Polska, Q) - Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(2), 6:3, 6:3
Feliciano López (Hiszpania) - Rainer Schüttler (Niemcy) 7:6(3), 6:7(3), 6:2, 6:2

I runda:

środa, 22 czerwca

Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, Q) 7:5, 7:5, 7:6(5)
Dmitrij Tursunow (Rosja) - Ernests Gulbis (Łotwa) 6:3, 3:6, 7:6(12), 7:6(1)
Kevin Anderson (RPA) - Ilja Marczenko (Ukraina) 6:7(5), 7:6(7), 6:4, 4:6, 6:1

wtorek, 21 czerwca

Novak Đoković (Serbia, 2) - Jérémy Chardy (Francja) 6:4, 6:1, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 7:6(2), 6:4, 6:2
Robin Söderling (Szwecja, 5) - Philipp Petzschner (Niemcy) 6:4, 6:4, 2:6, 7:6(5)
David Ferrer (Hiszpania, 7) - Benoît Paire (Francja) 6:4, 6:4, 6:4
Andy Roddick (USA, 8) - Andreas Beck (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(6), 6:3
Jürgen Melzer (Austria, 11) - Alejandro Falla (Kolumbia, WC) 3:6, 7:6(5), 6:2, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Go Soeda (Japonia, LL) 6:3, 7:6(4), 6:2
Viktor Troicki (Serbia, 13) - Máximo González (Argentyna) 3:6, 6:0, 7:6(3), 6:3
Gilles Simon (Francja, 15) - Édouard Roger-Vasselin (Francja, Q) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(3)
Nicolás Almagro (Hiszpania, 16) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:4
Michaił Jużnyj (Rosja, 18) - Juan Mónaco (Argentyna) 4:6, 6:2, 6:2, 4:6, 6:4
Michaël Llodra (Francja, 19) - James Ward (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:6(4), 6:3
Florian Mayer (Niemcy, 20) - Daniel Evans (Wielka Brytania, WC) 7:6(5), 7:6(1), 3:6, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania, 21) - Radek Štěpánek (Czechy) 2:6, 4:6, 6:3, 7:6(6), 9:7
Juan Martín del Potro (Argentyna, 24) - Flavio Cipolla (Włochy, Q) 6:1, 6:4, 6:3
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 25) - Marinko Matošević (Australia, Q) 6:4, 6:4, 6:7(6), 6:2
Guillermo García (Hiszpania, 26) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:3, 6:3 i krecz
David Nalbandian (Argentyna, 28) - Julian Reister (Niemcy) 7:5, 6:2, 6:3
Marcos Baghdatis (Cypr, 32) - James Blake (USA) 6:4, 6:2, 6:7(5), 4:6, 6:4
Fernando González (Chile) - Aleksandr Dołgopołow (Ukraina, 22) 6:3, 6:7(6), 7:6(3), 6:4
Ivo Karlović (Chorwacja) - Janko Tipsarević (Serbia, 23) 7:5, 3:1 i krecz
Ivan Ljubičić (Chorwacja) - Marin Čilić (Chorwacja, 27) 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:4
Bernard Tomić (Australia, Q) - Nikołaj Dawidienko (Rosja, 29) 7:5, 6:3, 7:5
Olivier Rochus (Belgia) - Kenny de Schepper (Francja, Q) 6:7(6), 3:6, 6:3, 6:1, 6:4
Robin Haase (Holandia) - Pere Riba (Hiszpania) 6:4, 6:4, 6:4
Tobias Kamke (Niemcy) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:3, 7:6(4), 5:7, 6:1
Serhij Stachowskij (Ukraina) - Daniel Cox (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:4, 6:4
Łukasz Kubot (Polska, Q) - Arnaud Clément (Francja, WC) 6:4, 6:2, 3:6, 5:7, 6:4
Victor Hănescu (Rumunia) - Jaroslav Pospíšil (Czechy) 6:4, 6:3, 6:2
Ryan Harrison (USA, LL) - Ivan Dodig (Chorwacja) 7:6(5), 6:0, 7:5
Karol Beck (Słowacja, Q) - Carlos Berlocq (Argentyna) 4:6, 7:6(6), 4:6, 6:2, 6:4
Rik de Voest (RPA, Q) - Rubén Ramírez (Hiszpania) 6:2, 6:3, 6:2
John Isner (USA) - Nicolas Mahut (Francja) 7:6(4), 6:2, 7:6(6)
Somdev Devvarman (Indie) - Denis Gremelmayr (Niemcy) 6:4, 4:2 i krecz
Andreas Haider-Maurer (Austria) - Florent Serra (Francja) 7:6(5), 6:3, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Conor Niland (Irlandia, Q) 4:6, 6:4, 7:6(7), 4:6, 6:4
Lleyton Hewitt (Australia) - Kei Nishikori (Japonia) 6:1, 7:6(4), 6:7(7), 6:3
Igor Andriejew (Rosja) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:4, 7:6(5), 6:7(4), 4:6, 6:3
Xavier Malisse (Belgia) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:2, 6:3, 6:2
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Tommy Robredo (Hiszpania) 6:4, 6:4, 6:1
Ricardo Mello (Brazylia) - Frank Dancević (Kanada, Q) 3:6, 3:6, 6:4, 7:6(6), 6:2
Andreas Seppi (Włochy) - Albert Montañés (Hiszpania) 6:4, 6:4, 7:5

poniedziałek, 20 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Michael Russell (USA) 6:4, 6:2, 6:2
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 4:6, 6:3, 6:0, 6:0
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Filippo Volandri (Włochy) 6:2, 6:2, 6:1
Gaël Monfils (Francja, 9) - Matthias Bachinger (Niemcy) 6:4, 7:6(3), 6:3
Mardy Fish (USA, 10) - Marcel Granollers (Hiszpania) 7:6(3), 7:6(5), 6:4
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 14) - Potito Starace (Włochy) 6:3, 6:4, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 17) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 7:5, 6:3, 7:6(3)
Miloš Raonić (Kanada, 31) - Marc Gicquel (Francja, LL) 6:3, 7:6(3), 6:3
Rainer Schüttler (Niemcy) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 30) 7:6(3), 6:4, 6:2
Ryan Sweeting (USA) - Pablo Andújar (Hiszpania) 3:6, 4:6, 6:1, 7:6(1), 6:1
Gilles Müller (Luksemburg, WC) - Tommy Haas (Niemcy) 7:6(5), 7:6(3), 3:6, 6:3
Dudi Sela (Izrael, WC) - Frederico Gil (Portugalia) 6:4, 6:1, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:3, 6:3
Alex Bogomolov Jr. (USA) - Donald Young (USA) 7:5, 4:6, 6:3, 6:1
Julien Benneteau (Francja) - Ruben Bemelmans (Belgia, Q) 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1
Igor Kunicyn (Rosja) - Igor Sijsling (Holandia, Q) 6:3, 6:4, 6:2
Simone Bolelli (Włochy, LL) - Martin Fischer (Austria, Q) 7:5, 6:4, 6:4
Grega Žemlja (Słowenia, LL) - Lukáš Lacko (Słowacja, Q) 6:4, 3:6, 7:6(8), 6:4
Feliciano López (Hiszpania) - Michael Berrer (Niemcy) 6:4, 7:5, 6:3

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×