Wimbledon: Kubot skoncentruje się wyłącznie na singlu

Wspaniałe zwycięstwo nad Gaël Monfilsem w 1/16 finału singla kosztowało Łukasza Kubota sporo sił. Lubinianin i jego partner Mark Knowles przegrali 6:1, 6:7(5), 4:6 z Chrisem Guccione i Adilem Shamasdinem w I rundzie gry podwójnej 125. edycji Wimbledonu.

Rafał Smoliński

Regularny partner deblowy Łukasza Kubota, Austriak Oliver Marach nie zdecydował się w tym roku wystąpić na najsłynniejszych trawnikach świata. 29-letni reprezentant Polski pod jego nieobecność postanowił połączyć siły z blisko 40-letnim Knowlesem. Pochodzący z położonego na Bahamach Nassau tenisista ma na swoim koncie trzy wielkoszlemowe trofea, wszystkie wywalczone w duecie z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem.

Spotkanie rozstawionych z numerem 10. Kubota i Knowlesa z australijsko-kanadyjskim duetem zostało przerwane w czwartek z powodu zapadających ciemności po rozegraniu dwóch setów. Na kolejny dzień lubinianin miał już zaplanowany mecz III rundy singla z Monfilsem, którego z kolei przebieg zakłóciły wówczas opady deszczu. Dopiero w sobotę, kiedy Polak pokonał Francuza, mógł po regulaminowym czasie na odpoczynek ponownie wyjść na kort, aby dokończyć rywalizację w grze podwójnej.

Pojedynek wznowiono przy stanie 1-1 w setach i już na początku przewagę wywalczył polsko-bahamski debel. Oznaczeni numerem 10. tenisiści nie byli jednak w stanie utrzymać prowadzenia 3:0, a kolejne pięć gemów padło łupem Guccione oraz Shamasdina. Australijczyk i Kanadyjczyk wykorzystali tę okazję i pewnym podaniem w 10. gemie zakończyli to spotkanie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu 2,13 mln funtów
czwartek-sobota, 23-25 czerwca

I runda gry podwójnej:

Chris Guccione (Australia) / Adil Shamasdin (Kanada) - Łukasz Kubot (Polska, 10) / Mark Knowles (Bahamy, 10) 1:6, 7:6(5), 6:4