ATP Stuttgart: program i wyniki
Francuz Gaël Monfils (ATP 7) otwiera listę 32 uczestników turnieju ATP World Tour w Stuttgarcie. Po wspaniałej postawie w 125. edycji Wimbledonu do gry powraca numer 1 polskiego męskiego tenisa - Łukasz Kubot (ATP 69). Przed rokiem na niemieckiej mączce najlepszy okazał się Hiszpan Albert Montañés (ATP 41).
MercedesCup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 398,25 tys. euro
finał:
niedziela, 17 lipca
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:4, 6:0
półfinał:
sobota, 16 lipca
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Federico del Bonis (Argentyna, Q) 3:6, 6:4, 6:4
Pablo Andújar (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska, WC) 6:4, 3:6, 6:4
ćwierćfinał:
piątek, 15 lipca
Federico del Bonis (Argentyna, Q) - Pavol Červenák (Słowacja, Q) 6:1, 6:2
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:4, 6:3
Pablo Andújar (Hiszpania) - Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, WC) 6:2, 6:1
Łukasz Kubot (Polska, WC) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 7:5, 5:7, 6:3
II runda (1/8 finału):
czwartek, 14 lipca
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Michaił Jużnyj (Rosja, 3) 6:7(6), 6:2, 6:2
Łukasz Kubot (Polska, WC) - Guillermo García (Hiszpania, 8) 4:6, 6:4, 6:3
Pavol Červenák (Słowacja, Q) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:3, 7:6(7)
Marcel Granollers (Hiszpania) - Benoît Paire (Francja) 6:4, 7:5
Federico del Bonis (Argentyna, Q) - Serhij Stachowskij (Ukraina) 6:4, 6:3
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Jérémy Chardy (Francja) 1:6, 7:5, 6:4
Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, WC) - Fabio Fognini (Włochy) 7:6(5), 6:4
środa, 13 lipca
Pablo Andújar (Hiszpania) - Albert Montañés (Hiszpania) 2:6, 6:4, 6:3
I runda:
środa, 13 lipca
Victor Hănescu (Rumunia) - Gaël Monfils (Francja, 1) 2:6, 7:6(7), 6:4
Marcel Granollers (Hiszpania) - Andreas Seppi (Włochy, 7) 6:3, 3:6, 6:1
wtorek, 12 lipca
Michaił Jużnyj (Rosja, 3) - Philipp Petzschner (Niemcy) 6:3, 6:3
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Jürgen Melzer (Austria, 2) 6:4, 7:5
Federico del Bonis (Argentyna, Q) - Florian Mayer (Niemcy, 5) 6:2, 6:3
Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, WC) - Nikołaj Dawidienko (Rosja, 6) 3:6, 6:1, 6:4
Pavol Červenák (Słowacja, Q) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:4, 4:6, 6:2
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Bastian Knittel (Niemcy, LL) 6:2, 6:4
Benoît Paire (Francja) - Jewgienij Donskoj (Rosja, Q) 6:7(3), 6:4, 6:2
Fabio Fognini (Włochy) - Robin Kern (Niemcy, WC) 6:4, 6:1
Pablo Andújar (Hiszpania) - Victor Crivoi (Rumunia, Q) 6:2, 6:1
Łukasz Kubot (Polska, WC) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 7:6(2), 3:6, 6:2
Jérémy Chardy (Francja) - Tobias Kamke (Niemcy) 7:6(1), 6:1
poniedziałek, 11 lipca
Guillermo García (Hiszpania, 8) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:1, 6:3
Albert Montañés (Hiszpania) - Gilles Simon (Francja, 4) 4:6, 7:6(5), 6:2
Serhij Stachowskij (Ukraina) - Jaroslav Pospíšil (Czechy) 4:6, 6:2, 7:6(5)