WTA Palermo: Errani wyeliminowana przez Cetkovską, Pennetta w półfinale

Najwyżej rozstawiona Flavia Pennetta (WTA 21) pokonała Cwetanę Pironkową (WTA 49) 6:2, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju XXIV Snai Open - Internazionali Femminili di Palermo rozgrywanego na kortach ziemnych w Palermo.

29-letnia Włoszka odniosła nad Bułgarką drugie zwycięstwo (w 2009 roku w Rzymie) i osiągnęła drugi półfinał w sezonie. Mieszkająca w szwajcarskim Verbier tenisistka po raz czwarty z rzędu, a w sumie po raz szósty doszła w Palermo do półfinału. Pennetta to triumfatorka tej imprezy z 2009 roku oraz finalistka z lat 2004 i 2010. Dla Pironkowej był to drugi ćwierćfinał z rzędu (Wimbledon). W trwającym 85 minut spotkaniu Bułgarka zmarnowała osiem z dziewięciu break pointów, a Włoszka przełamała ją pięć razy.

Rozstawiona z numerem trzecim Errani (WTA 35) przegrała z Cetkovską (WTA 62) 7:5, 3:6, 6:7(4) marnując 10 z 18 break pointów. W trwającym trzy godziny i 17 minut spotkaniu Czeszka zdobyła w sumie o jeden punkt więcej (124-123) i osiągnęła pierwszy półfinał w karierze. 26-letnia Cetkovská wygrała 10 z 12 ostatnich meczów (finał turnieju ITF w Nottingham, 1/8 finału Wimbledonu i zwycięstwa nad Agnieszką Radwańską i Aną Ivanović).

Kolejną rywalką Cetkovskiej będzie czterokrotna triumfatorka imprezy Anabel Medina (WTA 39), która pokonała Irinę-Camelię Begu (WTA 60) 6:2, 1:6, 6:0 rewanżując się Rumunce za porażkę poniesioną w ubiegłym tygodniu w Budapeszcie. Dla 20-latki z Bukaresztu był to drugi finał w sezonie (w kwietniu w Marbelli). 28-letnia Medina osiągnęła siódmy z rzędu półfinał w Palermo. Tenisistka z Walencji, która w maju w Estoril zdobyła swój 10. tytuł, to mistrzyni Internazionali Femminili di Palermo z 2001 roku oraz z lat 2004-2006. W imprezie tej gra po raz pierwszy od 2008 roku, gdy w półfinale przegrała z Ukrainką Marią Korytczewą.

Hercog (WTA 37) w 49 minut rozbiła Klárę Zakopalovą (WTA 36) 6;1, 6:1 i wygrała ósmy mecz z rzędu. 20-letnia Słowenka, która w ubiegłym tygodniu w Båstad zdobyła swój pierwszy tytuł, wykorzystała sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 27 z 39 punktów przy swoim podaniu. Tenisistka z Mariboru odniosła nad 29-letnią Czeszką piąte zwycięstwo i osiągnęła trzeci półfinał w sezonie (poza Båstad Monterrey). O finał Hercog zagra z Pennettą, z którą przegrała w zeszłym roku w III rundzie Rolanda Garrosa.