WTA Carlsbad: Baltacha pierwszą rywalką Radwańskiej

Zaledwie 53 minuty spędziła w poniedziałek na korcie Elena Baltacha, który gromiąc Melanie Oudin (6:0, 6:1) wywalczyła awans do 1/16 finału turnieju WTA Tour w Carlsbad, gdzie jej kolejną rywalką będzie Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem trzecim.

Krzysztof Straszak

Dla Radwańskiej, 13. rakiety świata, rywalizacja w kolejnej z imprez w Kalifornii rozpocznie się właśnie w II rundzie (przed rokiem była w finale). W 1/8 finału ewentualną przeciwniczką będzie któraś z kwartetu: Jarmila Gajdošová lub Ałła Kudriawcewa (zagrają we wtorek), Christina McHale lub Zoe Gwen Scandalis (mecz nad ranem naszego czasu).

Baltachę (WTA 60, za dwa tygodnie skończy 28 lat), pierwszą rakietę brytyjskiego tenisa, krakowianka pokonała bez straty seta w obu dotychczasowych potyczkach: w eliminacjach w Dubaju (kort twardy, 2008) i w Roland Garros (kort ziemny, 2010).