ATP Kitzbühel: Awans Cheli, deszcz przerwał spotkania

Rozstawiony z numerem 1. Juan Ignacio Chela potrzebował aż trzech setów, by awansować do kolejnej rundy. Pokonał Daniela Gimeno 6:4, 3:6, 6:3 w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w austriackim Kitzbühel.

Dominika Pawlik

Chela jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem już drugi tydzień. W Umag odpadł w swoim pierwszym występie z Potito Starace. Tym razem Argentyńczyk po ponad dwugodzinnym spotkaniu zdołał pokonać Hiszpana, który pomimo tego, że zaserwował 8 asów, przy serwisie Cheli w ostatnim secie zdobył zaledwie 9 punktów.

W innym meczu, który zakończono przed opadami deszczu, Santiago Giraldo pokonał Fabio Fogniniego 6:3, 6:4. Włoch w austriackich zawodach był rozstawiony z numerem 4. Pozwolił się przełamać czterokrotnie, a tylko raz odebrał serwis rywalowi.

Opady deszczu przerwały spotkanie triumfatora z Gstaad Marcela Granollersa, który w decydującym secie prowadzi z przewagą przełamania z Antonio Veiciem. W cięższej sytuacji jest Feliciano López, przegrał seta z Robinem Haase, a w trzeciej partii jest 1:1. Na kort nie zdążył wyjść m.in. Phillip Kohlschreiber oraz Ivan Ljubičić.

Z turniejem deblowym w pierwszej rundzie pożegnała się najwyżej rozstawiona para František Čermák / Filip Polášek. Para czesko-słowacka w ubiegłym tygodniu zwyciężyła w Gstaad.