WTA Taszkient: Spacerek Radwańskiej, teraz faworytka gospodarzy

Urszula Radwańska (WTA 121) w 65 minut pokonała 6:1, 6:4 słowacką kwalifikantkę Janę Čepelovą (WTA 226) w I rundzie turnieju WTA Tour w Taszkiencie. 20-letnia krakowianka w kolejnej fazie zmierzy się z reprezentantką gospodarzy, Akgul Amanmuradową (WTA 117).

Rafał Smoliński

Pojedynek Radwańskiej ze starszą od niej o siedem lat Amanmuradową będzie dla reprezentantki gospodarzy okazją do rewanżu za porażkę sprzed trzech lat. Obie panie spotkały się ze sobą wówczas w I rundzie zawodów w Taszkiencie i w dwóch setach lepsza okazała się krakowianka.

W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji uzbeckich zawodów Amanmuradowa zwyciężyła 6:4, 6:3 rozstawioną z numerem ósmym Francuzkę Aravane Rezaï (WTA 100).