WTA Taszkient: Ula Radwańska ponownie poskromiła Amanmuradową i jest w ćwierćfinale

Urszula Radwańska (WTA 121) pokonała Akgul Amanmuradową (WTA 117) 6:7(2), 6:4, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Tashkent Open rozgrywanego na kortach twardych w Taszkiencie (Uzbekistan).

20-letnia Ula tak jak przed trzema laty pokonała Amanmuradową w Taszkiencie (wtedy w I rundzie 7:6, 6:3) i osiągnęła swój drugi ćwierćfinał w tej imprezie. Krakowianka po raz szósty dotarła do ćwierćfinału w cyklu WTA (Bangkok - 2007, Taszkient - 2008, Birmingham, Stambuł i Los Angeles - 2010) i o pierwszy w karierze półfinał zagra z Greczynką Eleni Daniilidou (WTA 87) lub Japonką Misaki Doi (WTA 112).

W I secie Ula prowadziła 4:2, ale reprezentantka gospodarzy odrobiła stratę wyrównując na 4:4. W 10. gemie Polka obroniła piłkę setową, ale w tie breaku już zdecydowanie górą była Amanmuradowa, która w rodzinnym Taszkiencie zaliczyła swoje jedyne finały w cyklu WTA (2005, 2009).

Po dwukrotnym przełamaniu rywalki w II secie krakowianka objęła komfortowe prowadzenie 4:0. W dziewiątym gemie Radwańska nie wykorzystała trzech piłek setowych przy 40-0 i reprezentantka Uzbekistanu całkowicie odrobiła straty zbliżając się na 4:5. Krakowianka nie załamała się i seta zakończyła przełamując rywalkę na sucho.

W decydującym secie Radwańska zaliczyła przełamanie w drugim i czwartym gemie i konsekwentnie utrzymując własne podanie prowadziła 5:0. Amanmuradowa rozpoczęła odrabianie strat i zbliżyła się na 3:5, ale na więcej jej Ula nie pozwoliła.