Challenger Madryt: Janowicz miał grać z Musterem, przegrał z lucky loserem

Jerzy Janowicz (ATP 176) odpadł już w I rundzie challengera rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie. Jego pogromcą okazał się szczęśliwy przegrany z eliminacji: Michael Lammer (ATP 354). Polak przegrał 4:6, 6:7(4).
Dominika Pawlik

Łodzianin w ubiegłym tygodniu zrezygnował z występu w challengerze w Trnavie po weekendzie w Espoo (rozgrywki Pucharu Davisa). Początkowo rywalem Janowicza w stolicy Hiszpanii miał być Thomas Muster, były lider rankingu, ale ostatecznie wycofał się z Madrytu. Lammer przegrał w eliminacjach z Janem-Lennardem Struffem (ATP 239) z Niemiec.

Mecz rozpoczął się od dwóch szans na przełamanie dla Janowicza, ale rywal wybronił się. Ponowną szansę miał w trzecim gemie, ale znów nie zdołał jej wykorzystać. Dopiero dziesiąty gem, niestety dla Polaka, przyniósł przełamanie i zarazem seta dla Szwajcara. Janowicz miał także trzy piłki na wyrównanie stanu na 5:5. Na nic się to nie zdało.

W drugiej partii pierwszy gem był bardzo długi, Janowicz miał break pointa, ale nie potrafił skorzystać z okazji. Panowie przełamywali się łącznie czterokrotnie w tym secie, ale doszło do tie breaka. Szwajcar już przy pierwszej piłce uzyskał przewagę mini-breaka i nie oddał jej już do końca.

Łodzianin zaserwował siedem asów, ale popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych. Po pierwszym podaniu wygrał zaledwie 64 procent piłek.

I Torneo Omnia Tenis Ciudad de Madrid, Madryt (Hiszpania)