ATP Szanghaj: Afrykanin ponownie katem Przysiężnego

Zaledwie 59 minut trwał występ Michała Przysiężnego (ATP 180) w kwalifikacjach do turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju. Polski zawodnik przegrał w I rundzie 2:6, 2:6 z reprezentantem RPA Rikiem de Voestem (ATP 122).

Rafał Smoliński

Przysiężny po raz czwarty w karierze zmierzył się z 31-letnim Afrykaninem i ponownie nie był nawet w stanie wygrać jednego seta. W sobotę de Voest przegrał przy własnym podaniu zaledwie sześć piłek, a sam czterokrotnie przełamał serwis Polaka. O wejście do głównej drabinki singla chińskich zawodów reprezentant RPA zagra w niedzielę z Hiszpanem Albertem Ramosem (ATP 78).

Pomimo sobotniej porażki Przysiężny pozostanie w Azji, gdzie zaplanowany ma także start w imprezie niższej rangi. 27-letni głogowianin przeniesie się do Seulu i tam od następnego tygodnia będzie rywalizował w turnieju ATP Challenger.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,24 mln dol.