ATP Sztokholm: Raonić górą w pojedynku młodych

Miloš Raonić (ATP 29) pokonał Grigora Dimitrowa (ATP 70) i awansował do półfinału turnieju If Stockholm Open (o puli 600 tys. dolarów). W meczu o finał zmierzy się z Gaëlem Monfilsem (ATP 10), który wyeliminował Kevina Andersona (ATP 31).

Robert Pałuba

Raonić całe lato leczył kontuzję biodra, której nabawił podczas meczu drugiej rundy Wimbledonu. Kanadyjczyk wraca po przerwie na korty, z turnieju na turniej poprawiając dyspozycję. W ćwierćfinale sztokholmskiej imprezy pokonał 7:5, 6:4 Grigora Dimitrowa. W całym meczu rewelacyjnie funkcjonował serwis Raonicia, który nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam przełamał rywala dwukrotnie. W całym meczu Kanadyjczyk posłał 14 asów i trafił 72 procent pierwszych serwisów. Dzięki piątkowemu zwycięstwu, Raonić po raz czwarty w tym sezonie zagra w półfinale turnieju ATP.

Przeciwnikiem Raonicia w walce o finał będzie rozstawiony z numerem pierwszym Gaël Monfils. Francuz pokonał 7:5, 7:5 Kevina Andersona, jednak w I partii przy stanie 4:5 musiał bronić piłki setowej. W II secie Francuz prowadził już 5:1, jednak chwila dekoncentracji umożliwiła Andersonowi wyrównanie na 5:5. Francuz przełamał jednak podanie rywala i zamknął mecz 7:5.

W dolnej połówce drabinki odbyło się tylko jedno spotkanie, bowiem David Nalbandian (ATP 58) wycofał się z powodu problemów ze ścięgnem w lewym udzie. Argentyńczyk, mający przed sobą grudniowy finał Pucharu Davisa z Hiszpanią, nie chciał ryzykować pogłębienia urazu i zrezygnował z występu przeciwko Jamesowi Blake'owi (ATP 69). Nalbandian udał się na badania do Barcelony i wycofał się z przyszłotygodniowego turnieju w Sankt Petersburgu, gdzie miał zagrać z dziką kartą. Blake, dwukrotny zwycięzca szwedzkiego turnieju, w meczu o finał zmierzy się z Jarkko Nieminenem (ATP 73), który wyeliminował Tobiasa Kamke (ATP 109).