Mistrzostwa WTA: Woźniacka na deskach

Petra Kvitová (WTA 3) po zwycięstwie (6:4, 6:2 w 1h24') nad Karoliną Woźniacką, liderką rankingu, jako druga zapewniła sobie awans do półfinału turnieju w Stambule. Oprócz Woźniackiej o wyjście z Grupy Czerwonej walczą jeszcze Agnieszka Radwańska i Wiera Zwonariowa.

Robert Pałuba

Petra Kvitová, 20 lat, mistrzyni Wimbledonu (foto EPA)
Czeska mistrzyni Wimbledonu bardzo pewnie wygrała z liderką rankingu. Kvitová przełamała serwis rywalki już w premierowym gemie I partii i pewnie utrzymywała przewagę. Przy stanie 5:3 Czeszka nie wykorzystała szansy na kolejne przełamanie i zakończenie seta, jednak uczyniła to chwilę później przy własnym serwisie. Radwańska - Zwonariowa LIVE - sportowefakty.pl II partia to jeszcze większa dominacja Kvitovej, która wyszła błyskawicznie na prowadzenie 4:0. Woźniackiej dokuczały problemy zdrowotne i niezbędna była interwencja fizjoterapeuty, jednak Dunka była w stanie dokończyć spotkanie. Przy stanie 5:2 Czeszka zakończyła mecz za czwartą piłką meczową. W całym pojedynku Woźniacka nie miała ani jednej szansy na przełamanie doskonale serwującej Kvitovej, a sama straciła serwis aż trzykrotnie. Kvitová wygrała z Dunką po raz drugi w karierze (na pięć spotkań) i wciąż pozostaje niepokonana w tym sezonie na kortach halowych (zakończyła zwycięsko wszystkie 16 spotkań). Mimo dzisiejszej porażki, Woźniacka już wczoraj zapewniła sobie zakończenie sezonu na fotelu liderki z powodu regygnacji Marii Szarapowej. O awans do dalszej fazy walczą także Agnieszka Radwańska i Wiera Zwonariowa. W przypadku zwycięstwa Polki bez straty seta, zapewno sobie ona występ w półfinale niezależnie od wyniku piątkowego spotkania z Kvitovą. Turniej Masters do obejrzenia tylko w Eurosport -> Tabele, wyniki i program Mistrzostw WTA