WTA Bali: Kontuzja Lisickiej, Ivanović i Medina powalczą o tytuł

Ana Ivanović (WTA 26) i Anabel Medina (WTA 28) zagrają w finale rozgrywanego na Bali Commonwealth Bank Tournament of Champions. W półfinale Serbka pokonała Nadię Pietrową (WTA 31) 6:1, 7:5, a Hiszpanka zwyciężyła Sabinę Lisicką (WTA 18) 6:3, 4:6, 4:0 i krecz Niemki z powodu kontuzji pleców.

Była liderka rankingu Ivanović to triumfatorka imprezy z ubiegłego sezonu. Serbka odniosła nad Pietrową siódme zwycięstwo w 12. meczu i o tytuł zmierzy się z Mediną, z którą ma bilans spotkań 2-1. Urodzona w Belgradzie 23-latka w tym sezonie nie wygrała żadnego turnieju (na Bali występują zawodniczki, które wygrały co najmniej jeden turniej rangi International), ale jako ubiegłoroczna triumfatorka otrzymała od organizatorów dziką kartę. Medina, która na przełomie sezonów przegrała 11 kolejnych meczów w WTA Tour, w tym roku wygrała turnieje w Estoril i Palermo. 29-latka z Walencji w niedzielę powalczy o 12. tytuł w karierze (bilans finałów 11-6). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2008 Ivanović ma szansę na 11. turniejowy triumf (bilans finałów 10-4).

W trwającym 87 minut spotkaniu Ivanović wykorzystała pięć z 12 break pointów oraz zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla Serbki będzie to pierwszy finał w sezonie, jej najlepszymi tegorocznymi osiągnięciami były do tej pory ćwierćfinał w Indian Wells i Pekinie oraz półfinał w Birmingham i Carlsbad.

W meczu Mediny z Lisicką już w gemie otwarcia I seta przełamanie zaliczyła Hiszpanka, która po czterech gemach prowadziła 3:1. W piątym gemie senna na początku Niemka odparła dwa break pointy i popisując się dwoma miażdżącymi forhendami utrzymała podanie. W szóstym gemie półfinalistka Wimbledonu odrobiła stratę przełamania, ale trzy kolejne gemy padły łupem Mediny. Na koniec seta zawodniczki rozegrały długiego gema, w którym Lisicka nie wykorzystała trzech szans na pozostanie w grze. Hiszpanka wykorzystała drugą piłkę setową zaskakując rywalkę drop-szotem.

W II secie Lisicka, która sezon zaczynała będąc poza Top 100 rankingu, dwukrotnie oddała przewagę przełamania, ale od 4:4 zdobyła dwa gemy. W 10. gemie przy 40-0 Niemka zmarnowała trzy setbole, ale wygrywający serwis dał jej czwartego i wykorzystała go seta wieńcząc potężnym forhendem wymuszającym błąd. W decydującym secie słabnąca w oczach mająca problemy z plecami półfinalistka Wimbledonu przegrała cztery pierwsze gemy i w trakcie piątego poddała mecz.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)