Challenger Ortisei: 14 asów Janowicza i awans do II rundy

Jerzy Janowicz (ATP 190) pokonał Dominika Mefferta (ATP 166) 6:2, 6:7(6), 6:3 i awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour w Ortisei. Polak w tie breaku drugiego seta zmarnował dwa meczbole. Mecz trwał 103 minuty.

Dominika Pawlik

Janowicz w trakcie całego spotkania ani razu nie przegrał swojego gema serwisowego, choć rywal miał ku temu dwie okazje w II secie. Łodzianin odebrał Meffertowi podanie trzykrotnie. Zaserwował w meczu 14 asów (Niemiec 11) i popełnił trzy podwójne błędy serwisowe. Po pierwszym trafionym podaniu przegrał zaledwie osiem piłek.

Kolejnym rywalem łodzianina będzie rozstawiony z numerem 2. Dudi Sela lub Konstantin Krawczuk. W razie awansu może trafić na przykład na Daniela Brandsa. W swojej połówce drabinki ma także rozstawionych: Adriana Ungura oraz Igora Sijslinga.

Oprócz Janowicza wystąpi jeszcze Michał Przysiężny i jego pierwszym rywalem będzie Rajeev Ram. Do turnieju singlowego zakwalifikował się także Mateusz Kowalczyk, w I rundzie zmierzy się z Benjaminem Beckerem. 30-letni Niemiec, rozegra swój pierwszy mecz po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją łokcia.

W grze podwójnej zobaczymy pięciu Polaków. Jerzy Janowicz w parze z Konstantinem Krawczukiem zmierzą się z deblem austriackim: Martinem Fischerem i Philippem Oswaldem. Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk są rozstawieni z numerem 4. i zmierzą się z włoską parą: Giuseppe Mengą i Patrickiem Praderem. W ćwierćfinale mogą zagrać z Michałem Przysiężnym i Andrzejem Kapasiem, jeśli ci pokonają Purava Raję i Divija Sharana.

Sparkasse ATP Challenger Val Gardena Südtirol, Ortisei (Włochy)