WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Australian Open: program i wyniki kobiet

Belgijka Kim Clijsters staje przed trudnym zadaniem obrony wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu. O szóste trofeum w Melbourne starać się będzie Amerykanka Serena Williams. W 100. edycji Australian Open Polskę reprezentować będą Agnieszka i Urszula Radwańskie.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 26 mln dol. austr.

finał:

sobota, 28 stycznia

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Maria Szarapowa (Rosja, 4) 6:3, 6:0

półfinał:

czwartek, 26 stycznia

Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Petra Kvitová (Czechy, 2) 6:2, 3:6, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Kim Clijsters (Belgia, 11) 6:4, 1:6, 6:3

ćwierćfinał:

środa, 25 stycznia

Petra Kvitová (Czechy, 2) - Sara Errani (Włochy) 6:4, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:2, 6:3

wtorek, 24 stycznia

Kim Clijsters (Belgia, 11) - Karolina Woźniacka (Dania, 1) 6:3, 7:6(4)
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska, 8) 6:7(0), 6:0, 6:2

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 23 stycznia

Petra Kvitová (Czechy, 2) - Ana Ivanović (Serbia, 21) 6:2, 7:6(2)
Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Sabina Lisicka (Niemcy, 14) 3:6, 6:2, 6:3
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Serena Williams (USA, 12) 6:2, 6:3
Sara Errani (Włochy) - Jie Zheng (Chiny) 6:2, 6:1

niedziela, 22 stycznia

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Jelena Janković (Serbia, 13) 6:0, 7:5
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Iveta Benešová (Czechy) 6:2, 6:2
Kim Clijsters (Belgia, 11) - Na Li (Chiny, 5) 4:6, 7:6(6), 6:4
Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Julia Görges (Niemcy, 22) 6:1, 6:1

III runda (1/16 finału):

sobota, 21 stycznia

Petra Kvitová (Czechy, 2) - Maria Kirilenko (Rosja, 27) 6:0, 1:0 i krecz
Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Angelique Kerber (Niemcy, 30) 6:1, 6:2
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 7) 7:6(7), 6:1
Jie Zheng (Chiny) - Marion Bartoli (Francja, 9) 6:3, 6:3
Serena Williams (USA, 12) - Gréta Arn (Węgry) 6:1, 6:1
Sabina Lisicka (Niemcy, 14) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 18) 2:6, 6:4, 6:2
Ana Ivanović (Serbia, 21) - Vania King (USA) 6:3, 6:4
Sara Errani (Włochy) - Sorana Cîrstea (Rumunia) 6:7(6), 6:0, 6:2

piątek, 20 stycznia

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Monica Niculescu (Rumunia, 31) 6:2, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Mona Barthel (Niemcy) 6:2, 6:4
Na Li (Chiny, 5) - Anabel Medina (Hiszpania, 26) 3:0 i krecz
Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) 6:2, 6:2
Kim Clijsters (Belgia, 11) - Daniela Hantuchová (Słowacja, 20) 6:3, 6:2
Jelena Janković (Serbia, 13) - Christina McHale (USA) 6:2, 6:0
Julia Görges (Niemcy, 22) - Romina Oprandi (Włochy) 3:6, 6:3, 6:1
Iveta Benešová (Czechy) - Nina Bratczikowa (Rosja, Q) 6:1, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 19 stycznia

Petra Kvitová (Czechy, 2) - Carla Suárez (Hiszpania) 6:2, 2:6, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Jamie Hampton (USA, Q) 6:0, 6:1
Wiera Zwonariowa (Rosja, 7) - Lucie Hradecká (Czechy) 6:1, 7:6(3)
Marion Bartoli (Francja, 9) - Jelena Dokić (Australia) 6:3, 6:2
Serena Williams (USA, 12) - Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy) 6:0, 6:4
Sabina Lisicka (Niemcy, 14) - Shahar Pe'er (Izrael) 6:1, 6:2
Vania King (USA) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 15) 5:7, 6:3, 6:4
Gréta Arn (Węgry) - Dominika Cibulková (Słowacja, 17) 6:2, 3:6, 10:8
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 18) - Sloane Stephens (USA) 7:6(6), 7:5
Ana Ivanović (Serbia, 21) - Michaëlla Krajicek (Holandia) 6:2, 6:3
Jie Zheng (Chiny) - Roberta Vinci (Włochy, 23) 6:4, 6:2
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Kaia Kanepi (Estonia, 25) 6:2, 7:5
Maria Kirilenko (Rosja, 27) - Aleksandra Woźniak (Kanada) 6:4, 1:6, 6:2
Sara Errani (Włochy) - Nadieżda Pietrowa (Rosja, 29) 6:2, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 30) - Stéphanie Dubois (Kanada) 7:5, 6:1
Sorana Cîrstea (Rumunia) - Urszula Radwańska (Polska) 1:6, 6:2, 6:3

środa, 18 stycznia

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Anna Tatiszwili (Gruzja) 6:1, 7:6(4)
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Casey Dellacqua (Australia, WC) 6:1, 6:0
Na Li (Chiny, 5) - Olivia Rogowska (Australia, WC) 6:2, 6:2
Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Paula Ormaechea (Argentyna, Q) 6:3, 6:1
Romina Oprandi (Włochy) - Francesca Schiavone (Włochy, 10) 6:4, 6:3
Kim Clijsters (Belgia, 11) - Stéphanie Foretz (Francja) 6:0, 6:1
Jelena Janković (Serbia, 13) - Kai-Chen Chang (Tajwan, Q) 6:4, 6:2
Iveta Benešová (Czechy) - Shuai Peng (Chiny, 16) 6:2, 6:4
Daniela Hantuchová (Słowacja, 20) - Łesja Curenko (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:3
Julia Görges (Niemcy, 22) - Eleni Daniilidou (Grecja) 6:2, 2:0 i krecz
Anabel Medina (Hiszpania, 26) - Olga Goworcowa (Białoruś) 6:1, 6:0
Monica Niculescu (Rumunia, 31) - Pauline Parmentier (Francja) 4:6, 6:4, 6:1
Mona Barthel (Niemcy) - Petra Cetkovská (Czechy, 32) 7:5, 6:3
Christina McHale (USA) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 3:6, 7:6(4), 6:3
Nina Bratczikowa (Rosja, Q) - Alberta Brianti (Włochy) 6:2, 6:1
Galina Woskobojewa (Kazachstan) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:4, 6:4

I runda:

wtorek, 17 stycznia

Petra Kvitová (Czechy, 2) - Wiera Duszewina (Rosja) 6:2, 6:0
Maria Szarapowa (Rosja, 4) - Gisela Dulko (Argentyna) 6:0, 6:1
Sorana Cîrstea (Rumunia) - Samantha Stosur (Australia, 6) 7:6(2), 6:3
Wiera Zwonariowa (Rosja, 7) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 7:6(4), 6:7(5), 6:3
Marion Bartoli (Francja, 9) - Virginie Razzano (Francja) 7:5, 6:0
Serena Williams (USA, 12) - Tamira Paszek (Austria) 6:3, 6:2
Sabina Lisicka (Niemcy, 14) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, Q) 6:2, 4:6, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 15) - Klára Zakopalová (Czechy) 7:6(5), 6:1
Dominika Cibulková (Słowacja, 17) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja) 6:3, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 18) - Chanelle Scheepers (RPA) 6:3, 3:6, 6:0
Ana Ivanović (Serbia, 21) - Lourdes Domínguez (Hiszpania) 6:0, 6:3
Roberta Vinci (Włochy, 23) - Alexandra Cadantu (Rumunia) 6:0, 6:1
Kaia Kanepi (Estonia, 25) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:2, 6:4
Maria Kirilenko (Rosja, 27) - Jarmila Gajdošová (Australia) 6:4, 6:2
Nadieżda Pietrowa (Rosja, 29) - Andrea Hlaváčková (Czechy, Q) 6:3, 3:6, 6:0
Angelique Kerber (Niemcy, 30) - Bojana Bobušić (Australia, WC) 6:1, 6:3
Lucie Hradecká (Czechy) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:3, 6:1
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) 6:0, 2:6, 6:0
Gréta Arn (Węgry) - Rebecca Marino (Kanada) 6:4, 6:2
Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy) - Iryna Brémond (Francja) 6:0, 6:4
Shahar Pe'er (Izrael) - Isabella Holland (Australia, WC) 6:2, 6:0
Sloane Stephens (USA) - Silvia Soler (Hiszpania) 6:4, 6:2
Stéphanie Dubois (Kanada) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:4, 1:6, 6:4
Jamie Hampton (USA, Q) - Mandy Minella (Luksemburg) 6:1, 6:1
Urszula Radwańska (Polska) - Alison Riske (USA, Q) 6:4, 1:6, 6:2
Sara Errani (Włochy) - Waleria Sawinicz (Rosja, Q) 6:2, 6:1
Jie Zheng (Chiny) - Madison Keys (USA, WC) 6:2, 6:1
Jelena Dokić (Australia) - Anna Czakwetadze (Rosja) 6:2, 6:1
Vania King (USA) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 7:6(3), 6:3
Michaëlla Krajicek (Holandia) - Kristina Barrois (Niemcy) 6:3, 7:6(13)
Aleksandra Woźniak (Kanada) - Shuai Zhang (Chiny, WC) 6:3, 6:3
Carla Suárez (Hiszpania) - Irina Begu (Rumunia) 6:1, 7:5

poniedziałek, 16 stycznia

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Anastazja Rodionowa (Australia) 6:2, 6:1
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:1, 6:0
Na Li (Chiny, 5) - Ksenia Pierwak (Kazachstan) 6:3, 6:1
Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:7(10), 6:4, 6:2
Francesca Schiavone (Włochy, 10) - Laura Pous (Hiszpania) 6:1, 6:3
Kim Clijsters (Belgia, 11) - Maria João Koehler (Portugalia, Q) 7:5, 6:1
Jelena Janković (Serbia, 13) - Laura Robson (Wielka Brytania, Q) 6:2, 6:0
Shuai Peng (Chiny, 16) - Aravane Rezaï (Francja, WC) 6:3, 6:4
Nina Bratczikowa (Rosja, Q) - Flavia Pennetta (Włochy, 19) 6:3, 1:6, 6:2
Daniela Hantuchová (Słowacja, 20) - Varvara Lepchenko (USA, Q) 4:6, 6:3, 6:2
Julia Görges (Niemcy, 22) - Polona Hercog (Słowenia) 6:3, 7:6(3)
Christina McHale (USA) - Lucie Šafářová (Czechy, 24) 6:2, 6:4
Anabel Medina (Hiszpania, 26) - Eva Birnerová (Czechy) 6:3, 6:3
Galina Woskobojewa (Kazachstan) - Yanina Wickmayer (Belgia, 28) 7:5, 6:2
Monica Niculescu (Rumunia, 31) - Alizé Cornet (Francja) 5:7, 6:0, 6:3
Petra Cetkovská (Czechy, 32) - Ayumi Morita (Japonia) 3:6, 6:1, 7:5
Anna Tatiszwili (Gruzja) - Ashleigh Barty (Australia, WC) 6:2, 7:6(4)
Pauline Parmentier (Francja) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) 6:3, 5:7, 6:3
Marina Eraković (Nowa Zelandia) - Irena Pavlović (Francja, Q) 7:5, 7:6(4)
Kai-Chen Chang (Tajwan, Q) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:2
Stéphanie Foretz (Francja) - Elena Baltacha (Wielka Brytania) 6:2, 6:4
Łesja Curenko (Ukraina) - Arantxa Rus (Holandia) 7:6(4), 6:1
Olga Goworcowa (Białoruś) - Patricia Mayr (Austria) 6:2, 6:4
Olivia Rogowska (Australia, WC) - Sofia Arvidsson (Szwecja) 6:3, 6:1
Casey Dellacqua (Australia, WC) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:3, 6:2
Mona Barthel (Niemcy) - Anne Keothavong (Wielka Brytania) 6:0 i krecz
Alberta Brianti (Włochy) - Irina Falconi (USA) 6:2, 7:5
Iveta Benešová (Czechy) - Mathilde Johansson (Francja) 6:3, 2:6, 6:4
Romina Oprandi (Włochy) - Anastazja Jakimowa (Białoruś) 6:4, 6:1
Eleni Daniilidou (Grecja) - Kimiko Date (Japonia) 6:3, 6:2
Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Sania Mirza (Indie) 6:4, 6:2
Paula Ormaechea (Argentyna, Q) - Simona Halep (Rumunia) 6:1, 3:6, 7:5

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • chieri 0
    zadanie przed Kim na pewno jest trudne, ale wierzę, że jeżeli tylko zdrowie nie będzie szwankować, to pokusi się o wygranie AO. a jeżeli nie ona ma wygrać ten turniej, to niech to będzie Isia :)))
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×