Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Australian Open: program i wyniki mężczyzn

Rafael Nadal i Roger Federer pragną w Melbourne przybliżyć się do fotelu lidera rankingu ATP. Przed rokiem najlepszy na kontynencie australijskim był Serb Novak Đoković. Jedynym polskim singlistą w 100. edycji wielkoszlemowego Aussie Open jest Łukasz Kubot.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 26 mln dol. austr.

finał:

niedziela, 29 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 7:5

półfinał:

piątek, 27 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Andy Murray (Wielka Brytania, 4) 6:3, 3:6, 6:7(4), 6:1, 7:5

czwartek, 26 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Roger Federer (Szwajcaria, 3) 6:7(5), 6:2, 7:6(5), 6:4

ćwierćfinał:

środa, 25 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - David Ferrer (Hiszpania, 5) 6:4, 7:6(4), 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Kei Nishikori (Japonia, 24) 6:3, 6:3, 6:1

wtorek, 24 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Tomáš Berdych (Czechy, 7) 6:7(5), 7:6(6), 6:4, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 11) 6:4, 6:3, 6:2

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 23 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Lleyton Hewitt (Australia, WC) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:1, 6:1, 1:0 i krecz
David Ferrer (Hiszpania, 5) - Richard Gasquet (Francja, 17) 6:4, 6:4, 6:1
Kei Nishikori (Japonia, 24) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) 2:6, 6:2, 6:1, 3:6, 6:3

niedziela, 22 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Feliciano López (Hiszpania, 18) 6:4, 6:4, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Bernard Tomic (Australia) 6:4, 6:2, 6:2
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) 4:6, 7:6(5), 7:6(3), 7:6(2)
Juan Martín del Potro (Argentyna, 11) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:1

III runda (1/16 finału):

sobota, 21 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Nicolas Mahut (Francja) 6:0, 6:1, 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Michaël Llodra (Francja) 6:4, 6:2, 6:0
David Ferrer (Hiszpania, 5) - Juan Ignacio Chela (Argentyna, 27) 7:5, 6:2, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) - Frederico Gil (Portugalia) 6:2, 6:2, 6:2
Richard Gasquet (Francja, 17) - Janko Tipsarević (Serbia, 9) 6:3, 6:3, 6:1
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Gaël Monfils (Francja, 14) 6:2, 7:5, 5:7, 1:6, 6:4
Lleyton Hewitt (Australia, WC) - Miloš Raonić (Kanada, 23) 4:6, 6:3, 7:6(5), 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 24) - Julien Benneteau (Francja) 4:6, 7:6(3), 7:6(4), 6:3

piątek, 20 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Lukáš Lacko (Słowacja, Q) 6:2, 6:4, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(6), 7:5, 6:3
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Kevin Anderson (RPA, 30) 7:6(5), 7:6(1), 6:1
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 21) 7:6(2), 6:2, 6:4
Juan Martín del Potro (Argentyna, 11) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:2, 6:3, 6:0
Bernard Tomic (Australia) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 13) 4:6, 7:6(0), 7:6(6), 2:6, 6:3
Feliciano López (Hiszpania, 18) - John Isner (USA, 16) 6:3, 6:7(3), 6:4, 6:7(0), 6:1
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:3, 6:2, 7:6(3)

II runda (1/32 finału):

czwartek, 19 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 6:2, 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Édouard Roger-Vasselin (Francja) 6:1, 6:4, 6:4
David Ferrer (Hiszpania, 5) - Ryan Sweeting (USA) 6:7(4), 6:2, 3:6, 6:2, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) - Ricardo Mello (Brazylia) 7:5, 6:4, 6:4
Janko Tipsarević (Serbia, 9) - James Duckworth (Australia, WC) 3:6, 6:2, 7:6(5), 6:4
Julien Benneteau (Francja) - Gilles Simon (Francja, 12) 7:5, 7:6(8), 1:6, 3:6, 6:2
Gaël Monfils (Francja, 14) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 2:6, 6:0, 6:4, 6:2
Lleyton Hewitt (Australia, WC) - Andy Roddick (USA, 15) 3:6, 6:3, 6:4 i krecz
Richard Gasquet (Francja, 17) - Andriej Gołubiew (Kazachstan, Q) 6:4, 6:2, 3:0 i krecz
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Viktor Troicki (Serbia, 19) 5:7, 6:4, 6:2, 4:6, 6:3
Miloš Raonić (Kanada, 23) - Philipp Petzschner (Niemcy) 6:4, 5:7, 6:2, 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 24) - Matthew Ebden (Australia) 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 6:1
Frederico Gil (Portugalia) - Marcel Granollers (Hiszpania, 26) 6:3, 4:6, 6:4, 6:3
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 27) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:4, 6:4, 6:3
Michaël Llodra (Francja) - Aleks Bogomołow Jr. (Rosja, 32) 6:1, 6:3, 4:6, 5:7, 6:4
Nicolas Mahut (Francja) - Tatsuma Ito (Japonia, WC) 1:6, 7:6(6), 6:2, 6:2

środa, 18 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Tommy Haas (Niemcy) 6:4, 6:3, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Andreas Beck (Niemcy) walkower
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Olivier Rochus (Belgia) 6:1, 6:0, 7:6(4)
Alejandro Falla (Kolumbia) - Mardy Fish (USA, 8) 7:6(4), 6:3, 7:6(6)
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 4:6, 6:3, 6:7(4), 6:4, 6:0
Juan Martín del Potro (Argentyna, 11) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:4, 7:5, 6:3
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 13) - Tobias Kamke (Niemcy) 4:6, 6:1, 6:1, 3:6, 8:6
John Isner (USA, 16) - David Nalbandian (Argentyna) 4:6, 6:3, 2:6, 7:6(5), 10:8
Feliciano López (Hiszpania, 18) - Flavio Cipolla (Włochy) 7:5, 7:6(4), 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 21) - Marcos Baghdatis (Cypr) 7:6(3), 6:4, 5:7, 6:1
Kevin Anderson (RPA, 30) - Serhij Stachowski (Ukraina) 3:6, 6:1, 7:6(3), 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Pere Riba (Hiszpania) 6:0, 4:0 i krecz
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Florent Serra (Francja, Q) 7:5, 6:2, 6:2
Bernard Tomic (Australia) - Sam Querrey (USA) 3:6, 6:3, 7:6(3), 6:3
Ivo Karlović (Chorwacja) - Carlos Berlocq (Argentyna) 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:4
Lukáš Lacko (Słowacja, Q) - Donald Young (USA) 6:3, 6:1, 3:6, 6:3

I runda:

wtorek, 17 stycznia

Novak Đoković (Serbia, 1) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:2, 6:0, 6:0
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Ryan Harrison (USA) 4:6, 6:3, 6:4, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 5) - Rui Machado (Portugalia) 6:1, 6:4, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 3:6, 6:2, 7:5
Janko Tipsarević (Serbia, 9) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 5:7, 7:6(12), 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja, 12) - Danai Udomchoke (Tajlandia, Q) 6:1, 3:6, 6:7(5), 6:3, 6:2
Gaël Monfils (Francja, 14) - Marinko Matošević (Australia, WC) 7:6(5), 6:3, 6:3
Andy Roddick (USA, 15) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 6:4, 6:1
Richard Gasquet (Francja, 17) - Andreas Seppi (Włochy) 6:3, 3:6, 6:3, 6:1
Viktor Troicki (Serbia, 19) - Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) 4:6, 6:7(3), 6:2, 7:6(3), 6:2
Miloš Raonić (Kanada, 23) - Filippo Volandri (Włochy) 6:4, 6:0, 6:2
Kei Nishikori (Japonia, 24) - Stéphane Robert (Francja) 6:1, 7:6(7), 6:0
Marcel Granollers (Hiszpania, 26) - Jesse Levine (USA, WC) 6:0, 7:6(4), 5:7, 5:7, 6:3
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 27) - Michael Russell (USA) 7:6(3), 6:3, 6:4
Nicolas Mahut (Francja) - Radek Štěpánek (Czechy, 29) 7:5, 7:5, 6:3
Aleks Bogomołow Jr. (Rosja, 32) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:3, 6:2, 6:4
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Matteo Viola (Włochy, Q) 6:4, 6:2, 6:1
Tatsuma Ito (Japonia, WC) - Potito Starace (Włochy) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
Philipp Petzschner (Niemcy) - Lukáš Rosol (Czechy) 6:0, 6:0, 6:2
Lleyton Hewitt (Australia, WC) - Cedric-Marcel Stebe (Niemcy) 7:5, 6:4, 3:6, 7:5
James Duckworth (Australia, WC) - Jürgen Zopp (Estonia, Q) 6:3, 6:4, 6:4
Andriej Gołubiew (Kazachstan, Q) - Michaił Jużnyj (Rosja) 7:5, 6:7(4), 6:4, 4:6, 6:3
Pablo Andújar (Hiszpania) - Igor Kunicyn (Rosja) 6:1, 7:6(12), 6:0
Ryan Sweeting (USA) - Matthias Bachinger (Niemcy) 6:4, 6:4, 6:2
Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Xavier Malisse (Belgia) 7:6(6) i krecz
Michaël Llodra (Francja) - Ernests Gulbis (Łotwa) 2:6, 6:1, 6:2, 6:2
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Guillermo García (Hiszpania) 6:4, 6:3, 6:0
Thomaz Bellucci (Brazylia) - Dudi Sela (Izrael) 7:6(5), 6:4, 6:3
Julien Benneteau (Francja) - Karol Beck (Słowacja) 6:4, 6:2, 7:5
Matthew Ebden (Australia) - João Souza (Brazylia) 6:3, 7:6(1), 6:2
Frederico Gil (Portugalia) - Ivan Dodig (Chorwacja) 2:6, 6:1, 6:1, 4:1 i krecz
Ricardo Mello (Brazylia) - Roberto Bautista (Hiszpania, Q) 6:4, 6:4, 7:5

poniedziałek, 16 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Aleks Kuzniecow (USA, Q) 6:4, 6:1, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Aleksander Kudriawcew (Rosja, Q) 7:5, 6:2, 6:2
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Albert Ramos (Hiszpania) 7:5, 4:6, 6:2, 6:3
Mardy Fish (USA, 8) - Gilles Müller (Luksemburg) 6:4, 6:4, 6:2
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Łukasz Kubot (Polska) 1:6, 7:5, 6:3, 7:5
Juan Martín del Potro (Argentyna, 11) - Adrian Mannarino (Francja) 2:6, 6:1, 7:5, 6:4
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 13) - Greg Jones (Australia, WC) 1:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:2
John Isner (USA, 16) - Benjamin Mitchell (Australia, WC) 6:4, 6:4, 7:6(1)
Feliciano López (Hiszpania, 18) - Leonardo Mayer (Argentyna) 7:6(5), 6:3, 7:6(2)
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 21) - Benoît Paire (Francja) 6:1, 6:1, 7:5
Bernard Tomic (Australia) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 22) 4:6, 6:7(3), 6:4, 6:2, 7:5
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Juan Mónaco (Argentyna, 25) 7:5, 4:6, 6:3, 6:7(4), 6:0
Lukáš Lacko (Słowacja, Q) - Ivan Ljubičić (Chorwacja, 28) 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Kevin Anderson (RPA, 30) - Frederik Nielsen (Dania, Q) 6:1, 6:2, 6:4
Ivo Karlović (Chorwacja) - Jürgen Melzer (Austria, 31) 7:6(3), 7:5, 6:3
Alejandro Falla (Kolumbia) - Fabio Fognini (Włochy) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1
Pere Riba (Hiszpania) - Albert Montañés (Hiszpania) 7:6(2), 2:6, 6:4, 7:6(5)
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Rik de Voest (RPA, LL) 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3
Florent Serra (Francja, Q) - Steve Darcis (Belgia) 6:7(3), 3:6, 5:4 i krecz
Blaž Kavčič (Słowenia) - James Ward (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:3, 6:4
Tobias Kamke (Niemcy) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:2, 6:1, 6:2
Sam Querrey (USA) - Kenny de Schepper (Francja, WC) 6:3, 6:2, 6:2
Carlos Berlocq (Argentyna) - Jesse Huta Galung (Holandia, Q) 2:6, 6:3, 7:6(3), 6:3
Andreas Beck (Niemcy) - Éric Prodon (Francja) 6:4, 6:2, 4:6, 7:5
Olivier Rochus (Belgia) - Björn Phau (Niemcy, Q) 6:1, 6:4, 6:0
Serhij Stachowski (Ukraina) - Ilja Marczenko (Ukraina, Q) 6:3, 6:7(9), 4:6, 6:3, 7:5
Marcos Baghdatis (Cypr) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:1, 7:6(5), 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Jérémy Chardy (Francja) 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4
David Nalbandian (Argentyna) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 4:2 i krecz
Flavio Cipolla (Włochy) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 6:4, 4:6, 3:6, 6:2, 6:1
Donald Young (USA) - Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 6:1, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2
Tommy Haas (Niemcy) - Denis Kudla (USA, Q) 7:6(5), 3:6, 6:0, 7:5

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×