ATP San Jose: Miloš Raonić obronił tytuł

21-letni Miloš Raonić (ATP 32) w finale turnieju w San José pokonał Uzbeka Denisa Istomina (ATP 61) i obronił tytuł triumfatora tej imprezy z 2011 roku.

Piotr Cerlak

Uczestnikami finałowego pojedynku turnieju rangi ATP Tour 250 w San José byli Uzbek Denis Istomin i pochodzący z Kanady Miloš Raonić, który przez ekspertów wskazywany był jako faworyt tego spotkania.

Pierwszy set nie przyniósł niespodzianek, bo zgodnie z przewidywaniami obaj zawodnicy serwowali znakomicie, a sprawa seta miała rozstrzygnąć się w tie-breaku. Tego lepiej rozpoczął Kanadyjczyk, który wyraźnie dominował na korcie i raz za razem ogrywał zdenerwowanego Istomina. Ostatecznie tie-break zakończył się wynikiem 7-3, a pierwszy set powędrował na konto broniącego tytułu Raonicia.

Drugą partię również lepiej rozpoczął młody Kanadyjczyk, który bez żadnych problemów wygrywał kolejne gemy serwisowe. W czwartym gemie drugiego seta doszło do pierwszego w meczu przełamania, a Raonić wyszedł do prowadzenie 3:1. Prowadzenia tego nie oddał już do końca spotkania, a sam jeszcze raz przełamał serwis Istomina, pewnie wygrywając drugiego seta, mecz, a także cały turniej.

Dzięki zwycięstwu w San José Raonić obronił tytuł triumfatora z 2011 roku, a także zyskał 95 tysięcy dolarów premii. Dla 21-letniego tenisisty jest to drugi w tym roku, a trzeci w karierze wygrany turniej rangi ATP.