Cykl ITF: Piter przegrała batalię o tytuł z reprezentantką gospodarzy

Katarzyna Piter uległa Anett Kontaveit 5:7, 4:6 w finale halowego turnieju w Tallinie (pula nagród 10 tys. dolarów). Polka była najwyżej rozstawioną zawodniczką.

Dominika Pawlik

Poznanianka w drodze do finału straciła dwa sety: w ćwierćfinale z Anną Zają i w półfinale z Aliaksandrą Sasanowicz. W finale Katarzyna Piter miała trudne zadanie, bo tak należy określić grę przeciwko zawodniczce gospodarzy.

Anett Kontaveit jest 16-letnią tenisistką urodzoną właśnie w stolicy Estonii. Aktualnie plasuje się na 652. miejscu w rankingu WTA, ale była już na 567. pozycji w grudniu 2011 roku. W poprzednim sezonie wygrała dwa turnieje z cyklu ITF. Kontaveit jest siódmą juniorką świata. Kontaveit okazała się za silną rywalką dla Piter i zwyciężyła 7:5, 6:4.

Piter w ubiegłym tygodniu także walczyła w Estonii, dotarła do ćwierćfinału.

sobota-niedziela, 25-26 lutego
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Tallin (Estonia), 10 tys. dol., kort twardy (hala)

finał gry pojedynczej:
Anett Kontaveit (Estonia) - Katarzyna Piter (Polska, 1) 7:5, 6:4

półfinał gry pojedynczej:
Katarzyna Piter (Polska, 1) - Aliaksandra Sasanowicz (Białoruś, Q) 4:6, 6:4, 6:1