ATP Indian Wells: Serbski tytan w 1/8 finału, Berdych lepszy od Roddicka

Novak Đoković pokonał Kevina Andersona (ATP 30) 6:2, 6:3 i awansował do 1/8 finału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Novak w zeszłym roku w Indian Wells zapoczątkował serię pięciu kolejno wygranych turniejów rangi Masters 1000. Broniący tytułu Serb, który ostatnio w Dubaju doznał pierwszej porażki w sezonie (w półfinale z Andym Murrayem) zaserwował pięć asów (wszystkie w II secie) oraz obronił trzy break pointy i sięgnął po zwycięstwo po jednej godzinie i 37 minutach. W I secie lider rankingu od 2:2 zdobył cztery gemy (Anderson dwukrotnie przy break poincie popełnił podwójny błąd). O wyniku II partii zadecydowało jedno przełamanie. Urodzony w Belgradzie 24-latek podwyższył bilans spotkań z reprezentantem RPA na 4-1. Kolejnym rywalem Novaka będzie Hiszpan Pablo Andújar (ATP 45), który pokonał rodaka Alberta Ramosa (ATP 57) 7:6(5), 6:4 i po raz pierwszy w karierze osiągnął 1/8 finału turnieju rangi Masters 1000.

Tomáš Berdych (ATP 7) pokonał pogromcę Łukasza Kubota Andy'ego Roddicka (ATP 31) 6:3, 4:6, 6:2 serwując siedem asów i wykorzystując cztery z sześciu break pointów. W decydującej partii Czech, który w trwającym dwie godziny i sześć minut meczu stracił tylko dziewięć punktów przy swoim premierowym podaniu, miał dwie szanse na przełamanie podania amerykańskiego finalisty imprezy sprzed dwóch lat i ich nie zmarnował. Finalista Wimbledonu 2010 poprawił bilans spotkań z Roddickiem na 4-6 i o swój drugi ćwierćfinał w Indian Wells zagra z Nicolásem Almagro (ATP 12). Hiszpan pokonał Kolumbijczyka Santiago Giraldo (ATP 58) 4:6, 6:2, 7:6(2).

Matthew Ebden (ATP 91) w poprzednich rundach po trzysetowych pojedynkach pokonał Igora Kunicyna i Juliena Benneteau. Tym razem australijski kwalifikant wygrał z Mardym Fishem (ATP 8) 6:3, 6:4 wykorzystując cztery z pięciu break pointów. W ten sposób Ebden odniósł pierwsze zwycięstwo nad tenisistą z Top 10 i o ćwierćfinał zagra z innym Amerykaninem Johnem Isnerem (ATP 11), który zwyciężył Juana Mónaco (ATP 22) 7:5, 7:5 w każdym z setów zaliczając przełamanie w 12. gemie.