ATP Miami: Kubot i Tipsarević zdeklasowali rywali

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević pokonali 6:0, 6:3 Santiago Gonzáleza i Scotta Lipskiego w II rundzie turnieju w Miami.

Robert Pałuba

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević, którzy w pierwszym meczu wyeliminowali Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, nie mieli najmniejszych kłopotów w spotkaniu II rundy turnieju gry podwójnej w Miami.

W trwającym zaledwie 18 minut secie otwarcia Polak z Serbem nie dali przeciwnikom żadnych szans, przełamując ich trzykrotnie i nie oddając podania, a we własnych gemach serwisowych stracili zalewie cztery punkty.

II partia była bardziej wyrównana. Oba duety utrzymywały serwis do stanu 3:3 (w drugim gemie para polsko-serbska wygrała dopiero przy punkcie decydującym), kiedy to Kubot z partnerem wywalczyli przełamanie na 4:3. Od tej chwili Polak i Serb stracili już tylko dwa punkty w meczu, wygrywając ostatecznie 6:3.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 3,973 mln dol.
poniedziałek, 26 marca

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Janko Tipsarević (Serbia) - Santiago González / Scotta Lipsky 6:0, 6:3