WTA Charleston: Jans-Ignacik w II rundzie debla, porażka Rosolskiej

Klaudia Jans-Ignacik w parze z Ałłą Kudriawcewą wyeliminowały występujące z dziką kartą Emily J. Harman i Simone Kalhorn w I rundzie turnieju w Charleston. Z turnieju odpadła już Alicja Rosolska.

Robert Pałuba

Najmniejszych kłopotów w meczu I rundy nie miały Klaudia Jans-Ignacik i Ałła Kudriawcewa. W trwającym zaledwie 34 minuty spotkaniu duet polsko-rosyjski oddał amerykańskim debiutantkom (obie występowały po raz pierwszy w turnieju głównego cyklu) zaledwie jednego gema, bez kłopotu wygrywając 6:0, 6:1. Przeciwniczkami Polki i Rosjanki w kolejnym meczu będą liderki rankingu deblistek - Liezel Huber i Lisa Raymond lub Sabina Lisicka i Wiera Zwonariowa.

Znacznie cięższe zadanie czekało Alicję Rosolską i Andreję Klepač. Ich rywalki, Natalie Grandin oraz Vladimíra Uhlířová, w ubiegłym sezonie pięciokrotnie grały w finałach turniejów deblowych, między innymi w Cincinnati. Polka i Słowenka nawiązały wyrównaną walkę w I secie (powróciły z 0:3), by ostatecznie przegrać 5:7. II partia była już jednostronna i zakończyła się porażką Rosolskiej i Klepač 2:6.

Family Circle Cup
, Charleston (USA)
WTA Tour Premier, kort ziemny, pula nagród 740 tys. dol.
wtorek, 3 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Ałła Kudriawcewa (Rosja) - Emily J. Harman (USA, WC) / Simone Kalhorn (USA, WC) 6:0, 6:1

Natalie Grandin (RPA) / Vladimíra Uhlířová (Czechy) - Alicja Rosolska (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 7:5, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)