WTA Kopenhaga: Porażka Urszuli Radwańskiej w deblu

Urszula Radwańska w parze z Andżeliką Kerber przegrały 6:2, 3:6, 8-10 z Kimiko Date i Riko Fujiwarą w I rundzie gry podwójnej turnieju w Kopenhadze (o puli 220 tys. dol.).

Robert Pałuba

Polka i Niemka pewnie wygrały I seta z wyżej notowanymi Japonkami (rozstawionymi z numerem trzecim), dwukrotnie przełamując rywalki, a same straciły tylko pięć punktów przy własnym serwisie.

W II partii przeciwniczki doszły jednak do głosu i szybko objęły prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. Duet polsko-niemiecki zdołał odrobić jednego breaka, a przy 2:3 Radwańska i jej partnerka miały trzy okazje by wyrównać na 3:3, ale ostatecznie Japonki wyszły z opresji, a całego seta wygrały 6:3.

W emocjonującym mistrzowskim tie breaku Radwańska i Kerber najpierw przegrywały 1-3, lecz w dalszej fazie wysunęły się na prowadzenie. Kluczowy zwrot akcji miał miejsce przy stanie 8-7 dla Polki i Niemki, kiedy Japonki wygrały dwa punkty przy własnym podaniu i przy stanie 8-9 wykorzystały pierwszą piłkę meczową.

e-Boks Open
, Kopenhaga (Dania)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dolarów
środa, 11 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Kimiko Date (Japonia, 3) / Riko Fujiwara (Japonia, 3) - Urszula Radwańska (Polska) / Andżelika Kerber (Niemcy) 2:6, 6:3, 10-8