WTA Stuttgart: Czołowe deblistki za mocne dla Rosolskiej i Klepac

Alicja Rosolska w parze z Andreją Klepač nie sprostały rozstawionym z numerem pierwszym Kvěcie Peschke i Katarinie Srebotnik w I rundzie turnieju w Stuttgarcie. Czeszka i Słowenka wygrały 6:0, 6:2.

Robert Pałuba

Alicja Rosolska i Andreja Klepač miały ogromne problemy z nawiązaniem walki z rywalkami. Mistrzynie wielkoszlemowego Wimbledonu z 2011 roku i byłe liderki rankingu deblistek nie dały szans Polce i Słowence w I secie, którego wygrały 6:0 w 20 minut, tracąc przy własnym serwisie zaledwie jeden punkt.

W II partii parze polsko-słoweńskiej udało się wywalczyć honorowego gema na 1:1, ale doświadczone przeciwniczki ponownie dominowały na korcie i szybko wyszły na 5:1. Rosolska i jej partnerka zdołały co prawda wywalczyć jeszcze przełamanie, jednak chwilę później przy własnym podaniu były już bezsilne i przegrały 2:6.

Rosolska zajmuje aktualnie w rankingu deblistek 38. miejsce, które jest jej najwyższym w karierze (osiągnęła je wcześniej w październiku 2011 roku). W ubiegłym sezonie Polka w parze z Klaudią Jans-Ignacik osiągnęła ćwierćfinał niemieckiego turnieju.

Jans-Ignacik udanie rozpoczęła start w Stuttgarcie i w czwartek wystąpi w pojedynku ćwierćfinałowym, a rywalkami jej i Shuai Zhang będą byłe liderki listy deblowej: Gisela Dulko oraz Paola Suárez.

Porsche Open, Stuttgart (Niemcy)
WTA Tour Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 740 tys. dol.
poniedziałek, 23 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Kvěra Peschke (Czechy, 1) / Katarina Srebotnik (Słowenia, 1) - Alicja Rosolska (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:0, 6:2