WTA Stuttgart: Jans-Ignacik przegrała z byłymi liderkami rankingu

Klaudia Jans-Ignacik i Shuai Zhang uległy 4:6, 3:6 Giseli Dulko i Paoli Suárez w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie (o puli 740 tys. dol.). Reprezentantki Argentyny wygrały 6:4, 6:3.

Robert Pałuba

Klaudia Jans-Ignacik i jej chińska partnerka dobrze rozpoczęły ćwierćfinałową konfrontację. Polka i Chinka jako pierwsze przełamały rywalki i wyszły na prowadzenie 3:1. Nie były jednak w stanie utrzymać podania i tenisistki z Argentyny natychmiast odrobiły stratę. Polka i Zhang miały kolejne trzy szanse na breaka w następnym gemie, lecz doświadczone rywalki zdołały się obronić. Duet polsko-chiński zdołał jeszcze wywalczyć czwartego gema w secie, ale w decydującej fazie byłe liderki przełamały na 5:4 i zamknęły seta 6:4.

Druga partia przebiegała już pod dyktando argentyńskiego duetu narodowego (Dulko i Suárez planują wspólny występ na igrzyskach w Londynie), który objął prowadzenie 4:1 z dwoma przełamaniami przewagi. Argentynki nie dały już wydrzeć sobie prowadzenia i wygrały seta i mecz 6:3.

Porshe Open, Stuttgart (Niemcy)
WTA Tour Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 740 tys. dol.
czwartek, 26 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Gisela Dulko (Argentyna) / Paola Suárez (Argentyna) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) 6:4, 6:3