Wimbledon: Djoković bez problemów w ćwierćfinale, problemem jest deszcz

Dzięki zamknięciu dachu nad kortem centralnym udało się rozegrać mecz IV rundy Wimbledonu między Novakiem Djokoviciem a Viktorem Troickim (6:3, 6:1, 6:3). Odwołano pojedynek Ferrer-Del Potro.

Krzysztof Straszak

Na drugim secie przerwano toczony na korcie nr 1 mecz między Andym Murrayem a Marinem Čiliciem (7:5, 3:1, 40-0).

David Ferrer i Juan Martín del Potro w takim wypadku w ogóle nie wyszli na swoje starcie, podobnie jak Philipp Kohlschreiber i Brian Baker.

Na korcie nr 2 przerwano pojedynek Jo-Wilfrieda Tsongi z Mardym Fishem (4:6, 1:1, 40-40), a na korcie nr 3 mecz Richarda Gasqueta z Florianem Mayerem (3:6, 1:2, 15-15).

Zwycięzca tego ostatniego pojedynku będzie w ćwierćfinale rywalem Djokovicia. Broniący tytułu Serb, lider rankingu, w poniedziałek odprawił swojego kompana z reprezentacji w nieco ponad półtorej godziny. Troicki przegrał 12. z 13 meczów z Djokoviciem.

Wyważony w kończeniu akcji (31 winnerów przy 11 niewymuszonych błędach i 17/20 wygranych piłek pod siatką), operujący skutecznym podaniem (81% punktów po pierwszym serwisie, 3/4 obronionych break pointów), Djoković wydaje się spośród faworytów tracić najmniej sił.