Wimbledon: Tsonga jest brakującym ćwierćfinalistą

Z niemal 24-godzinnym opóźnieniem zamknięto zmagania w IV rundzie Wimbledonu. Jo-Wilfried Tsonga pokonał Mardy'ego Fisha (4:6, 7:6[4], 6:4, 6:4). Francuz w ćwierćfinale spotka się z Kohlschreiberem.

Krzysztof Straszak

Trudno grać dobrze, jeśli mecz przerywany jest kilkukrotnie z powodu opadów deszczu. Tsonga i Fish pierwsze piłki odbili w poniedziałek (poszli spać przy wyniku 6:4, 1:1), zakończyli pojedynek we wtorek (przerwany na dwie godziny jeszcze w drugiej partii), już po pauzie na tradycyjną angielską herbatkę.

CZYTAJ: Murray: Yes, I can. Delpo wyrzucony przez Ferrera

Tsonga (łącznie 20 asów, 56 winnerów i 17 niewymuszonych błędów) wracał na kort z przełamaniem w drugiej partii, które szybko stracił. Potem fizjoterapeuta badał stan jego pleców. Po przegranym secie otwarcia nie był to dobry znak, ale eksfinalista Aussie Open dotrwał do tie breaka, w którym od 4-2 nie dał się już dojść Fishowi.

Nie dał się dojść Fishowi do końca, choć przed trzecią partią znów wizytę złożył na korcie fizjoterapeuta. Kolejna przerwa, przy 4:2 dla Francuza (trzeci rok z rzędu zagra w ćwierćfinale Wimbledonu) w czwartym secie, nie miała go już rozregulować tak, jak poprzednia.