WTA Stanford: Urszula Radwańska udanie rozpoczyna turniej deblowy

Urszula Radwańska udanie rozpoczęła występ w Stanford, wygrywając pojedynek I rundy gry podwójnej w parze z Eleni Daniilidou.
Robert Pałuba

Po udanych startach w Europie, Urszula Radwańska przygotowuje się do igrzysk w Londynie za Atlantykiem. Polka przyznała wcześniej, że zgłosiła się do amerykańskich turniejów będąc w zasadzie przekonaną, że w brytyjskiej stolicy nie wystąpi i nie mogła się z nich wycofać.

Polka od zwycięstwa rozpoczęła turniej gry podwójnej, pokonując 6:7(4), 6:4, 10-2, w parze z Eleni Daniilidou, reprezentantki gospodarzy: Lindsay Lee-Waters oraz Megan Moulton Levy. Duet polsko-grecki nie wykorzystał w I secie prowadzenia 4:1, a w drugiej partii tenisistki musiały odrabiać stratę 0:3, jednak pogoń była skuteczna, zwieńczona bardzo pewnym zwycięstwem w mistrzowskim tie breaku.

Los sprawił, że partnerująca Radwańskiej w Stanford Daniilidou będzie jej rywalką w I rundzie turnieju singlowego. Pojedynek odbędzie się we wtorek czasu lokalnego.

Największe gwiazdy turnieju otrzymały w pierwszych meczach wolny los. Stawce 28 tenisistek przewodzi świeżo upieczona mistrzyni Wimbledonu i zarazem obrończyni tytułu, Serena Williams. Ponadto w imprezie wystąpi była liderka rankingu, Jelena Janković, która znajduje się w sekcji krakowianki.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy pula nagród 740 tys. dolarów

I runda gry podwójnej:

Urszula Radwańska (Polska) / Eleni Daniilidou (Grecja) - Lindsay Lee-Waters (USA) / Megan Moulton-Levy (USA) 6:7(4), 6:4, 10-2

Polub Tenis na Facebooku

Komentarze (10):

• qasta Zgłoś komentarz
    tak jest ! nowozelandzkiej Chorwatce . A dokładniej Chorwatce z nowozelandzkim obywatelstwem :) Właśnie obserwowałem teraz [b]mecz Isnera z Mahutem [/b] (Newport, US). Po gładkim 1.secie
    Czytaj całość
    (6:2 dla Isnera) drugi set szli łeb w łeb, każdy wygrywał swoje. Napięcie stopniowo rosło - CZYŻBY...? ... A jednak NIE. Mahut , pewnie przerażony tak miło zaczynającą się walką na niekończące się remisy - pierwszy odpuścił. Już dobrze wie, że taka wygrana to na nic. Mądrzejszy ustapił... ? :) PS. W 1.secie Agnieszki z Sereną w pewnym momencie zadrżałem... Te gesty zniechęcenia , to machnięcie rakietą, która kiedyś w takiej sytuacji nieuchronnie waliła (bywała rozwalona) o kort... ale nie... uff, Agnieszka już CHYBA z tego wyrosła... Ach, ten Tomek W. (Boże błogosław !!!)
      no wreszcie... wymęczone 4:6 i [b]Urszula Radwańska jest w 2-giej rundzie [/b] w Stanford. Ma więc możliwość zrewanżowania się chorwackiej Nowozelandce Marinie Erakavić za tę
      nieszczęsną 1.rundę na mączce Roland Garrosa...
        W 2.secie już na odwyrtkę- 6:3 dla Urszuli. W 3-cim szły równo aż w 3. gemie udało się Ulce przełamać podanie partnerko-rywalki (grają przeciw sobie trzeci raz, zawsze to były
        3-setówki, wyrównane mecze , a i bilans wyrównany 1:1. Urszula lepsza była na twardym korcie ...) Aby tradycji stało się zadość to i nastąpiło wyrównanie w gemach w 3-cim secie. jest 2:2 Zobaczymy, czy pogromczyni Urszuli z 1. rundy Wimbledonu, Eraković się na nią doczeka... No coż, może i się doczeka. Urszula znów przełamała Eleni, jest 2:3, serwuje i oby dowiozła tę skromną przewagę do końca...2:4, podaje Eleni, przewaga, JEST. 2:5 i Ula serwuje na mecz ! Tymczasem w [b]Newport[/b] Isner wymęczył pechowego nieustannego kwalifikanta znanego bardziej z więzów prywatnych (narzeczony Azarenki i syn sławnego Siergieja w jednym) i jutro nastąpi klasyk, spotkanie na szczycie: [b]Isner- Mahut[/b]. A poza tym tam, w przeciwieństwei do Stuttgartu, pozostali kwalifikanci górą - przynajmniej w 1-szej rundzie (Smyczek, Van der Merwe, wspomnany Becker) .
          No tak, nie minęło 10 minut i jest 3:0 dla Eleni. 4.gem - Ulka strzeliła asa jednakdoszło do gry na przewagi. I jest, wreszcie jest 1.wygrany gem Ulki i 1:3 dla Danilidou. Mimo 5 podwójnych
          błędów Greczynki (Ulki ani jednego) nie udało się Ulce odrobić przełamania. Jest 5:2 i Ula zaczyna podanie od podwójnego błędu. Nie widać poprawy w grze. Znacząco słabsze pierwsze i drugie podania, właściwie wszystko słabsze, źle wróży Urszuli. Tymczasem Eraković już czeka w 2-giej rundzie
            Tymaczasem to doswiadczenie Danilidou poomogło jej przełamać Ulkę zaraz przy jej pierwszym podaniu . Jest 2:0 w 1-szym secie i zmierza na sucho do 3:0
            • Jankus1110 Zgłoś komentarz
              Danilidou to chyba dobry wybór partnerki deblowej. Nie pamiętam, żeby te panie już kiedyś ze sobą grały. Eleni jest doświadczona, gra sporo stylem serve and volley, poza tym - o ile mnie
              pamięć nie myli - miewała w przeszłości dobre wyniki na trawie. Przed tymi igrzyskami trudno sobie wyobrazić lepszą partnerkę deblową/rozmówczynię. Gratulacje za zwycięstwo oczywiście i życzę sukcesu w kolejnej rundzie :)
              • rzeszowiak Zgłoś komentarz
                Fajnie gdyby za pare lat młodsza radwańska grała jak dziś jej siostra, po siatkówce i żużli polska z tergo by słynęła również.
                • RvR Zgłoś komentarz
                  No i ponad 100 punktów do rankingu deblowego już wpadło. Czekam na dzisiejszy singiel. :)
                  • steffen Zgłoś komentarz
                    No i dobrze, grając z najlepszymi można poprawić swój tenis, mecze z ogórkami nic nie dają.
                      W następnej rundzie Ulka z Eleni wpadają na parę rozstawioną z Nr 3 (Natalie Grandin/ Uhlirova) a jesli uda im się ja przejśc -to na turniejową "dwójkę" . Jedyne "pocieszenie'. że
                      potencjalnie najgroźniejsza para (turniejowy Nr 1) będzie czekać na samym końcu (Gajdosova/ King)