WTA New Haven: Półfinał nie dla Rosolskiej

Alicja Rosolska i Andreja Klepac przegrały z Katariną Srebotnik i Jie Zheng 3:6, 5:7 w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

Dominika Pawlik

Alicja Rosolska i Andreja Klepač w I rundzie uporały się z Sylvią Soler i Carlą Suarez 6:1, 6:3. W walce o półfinał czekało je dużo cięższe zadanie, bowiem po drugiej stronie siatki stały doświadczone i utytułowane: Katarina Srebotnik i Jie Zheng. Polka i Słowenka przegrywały 3:6, 0:5 i zdołały wygrać pięć kolejnych gemów i wyrównać stan seta. Niestety rywalki okazały się lepsze w końcówce i zamknęły wynik w dwóch setach.

Wcześniej z rywalizacji odpadła Klaudia Jans-Ignacik, która występowała w duecie z Hao-Ching Chan. Przegrały w I rundzie z Hiszpankami Nurią Llagosterą i Maríą José Martínez 2:6, 6:7(2).

New Haven Open at Yale, New Haven (USA)
WTA Tour Premier, kort twardy, pula nagród 637 tys. dol.
czwartek, 23 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarina Srebotnik (Słowenia, 3) / Jie Zheng (Chiny, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)